با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شماره مجوز : 51445

تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس

 

کشور انگلیس که بزرگترین کشور بریتانیا به شمار می رود، همواره مقصد محبوب دانشجویان از سرتاسر دنیا بوده است. این امر بدلیل داشتن برترین دانشگاه های دنیا از قبیل دانشگاه آکسفورد، کمبریج و لندن و همچنین اختصاص دادن حدود 8 درصد از مقالات علمی جهان به خود می باشد. همچنین تحصیل در انگلیس از این جهت مفید است که بهترین مکان برای رشد زبان انگلیسی است و تسلط به آن، موفقیت در شغل آینده تان را نیز تضمین خواهد کرد.

 

 

تحصیل در انگلستان
تحصیل در انگلستان

 

 

 

 

 

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلیس:

 

مقطع کارشناسی در انگلیس معمولاً از ۳ سال به صورت عادی و فشرده برگزار می شود تا در پایان دوره دانش آموزان مدرک لیسانس خود را از دانشگاه مربوطه دریافت کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی نیازمند داشتن مدرک آیلتس حداقل ۵ یا ۵٫۵ می باشد (که در این صورت فرد پیش نیاز دوره های زبان را باید بگذراند).

در صورتی که تمایل داشته باشد مستقیما وارد دوره اصلی شود آیلتس 6.5 آکادمیک نیاز است.دانشجوی دوره کارشناسی اجازه کار پاره وقت برای 10 ساعت در هفته را دارد.

 

 

 

دانشجویان در انگلستان
دانشجویان در انگلستان

 

 

مقطع کارشناسی ارشد در کشور انگلیس

 

مقطع کارشناسی ارشد در انگلیس به صورت یکساله می باشد و داشتن مدرک زبان آیلتس 6 یا 6.5 مورد نیاز می باشد، متقاضیانی که موفق به اخذ این نمره در آیلتس نشده باشند، تنها با نمره 5.5 در آیلتس می توانند در دوره پیش کارشناسی ارشد یا Pre-Master شرکت داشته باشند.

برای تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد سوابق تحصیلی متقاضی مورد نیاز است و موفقیت آمیز بودن دوره های تحصیلی قبلی در نتیجه دادن پذیرش از طرف دانشگاه اهمیت بسیاری دارد. دانشجویان باید ریز نمرات از دیپلم تا کارشناسی را ارائه دهند.

 

 تحصیل مقطع دکتری در انگلیس

 

تحصیل در مقطع دکتری در انگلیس ، معمولا ٣ ساله است که البته در اکثر مواقع به رشته تحصیلی متقاضی بستگی خواهد داشت.

تحصیل در مقطع دکتری و پذیرش در این مقطع، نیاز به داشتن یک استاد و یا سوپروایزر در دانشگاه های این کشور دارد. تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری، به دو طریق تحقیقاتی و علمی صورت می پذیرد که نیاز به مدرک زبان آیلتس ٧ دارد.

 

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

 

ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی انگلستان
عکس
پاسپورت
کلیه مدارک هویتی
نامه تمکن مالی
نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های انگلستان ( CAS LETTER)
ارائه یک آدرس دقیق مبنی بر محل اقامت
ارائه فیش رسید هزینه پرداختی ویزا (335 پوند)
ارائه مدرک زبان برای هر مقطع
ارائه اثر انگشت

 

نکته: لازم به ذکر است که کشور انگلستان در زمینه ی صدور ویزا در زمره ی سخت گیرترین کشورهای دنیا است.

 

 

تحصیل در انگلستان
تحصیل در انگلستان

 

 

تحصیل در انگلیس و بررسی ویزا همراه

 

ویزای همراه ، برای  دانشجویان بین المللی از اهمیت بسیاری برخوردار است و یکی از موارد مهمی است که خانواده ها به آن توجه ویژه ای خواهند داشت.

لازم به ذکر است که دانشجویان مقطع کارشناسی قادر به بردن همراه نخواهند بود و تنها از مقطع کارشناسی ارشد به بعد، امکان بردن همراه میسر خواهد بود.

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به بعد هم، تنها در صورتی می توانند از شرایط بردن همراه بهره مند شوند که مدت حضور و تحصیل شان در انگلستان از 9 ماه بیشتر باشد. لازم به ذکر است همراه دانشجویان، به همسر و فرزندان زیر 18 سال گفته می شود.

 

 

 برای  موفقیت جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلیس می‌ توانید با کارشناسان موسسه حقوقی بین المللی ایرانیان تماس حاصل نموده و از مشاوره تخصصی استفاده نمایید.

 

 

تحصیل در انگلستان
تحصیل در انگلستان

 

 

کار دانشجویی

 

اگر دانشگاه شما در لیست  UKVI و در لیست «موسسات شناخته شده» باشد، شما اجازه ی کار در حین تحصیل را خواهید داشت. دانشجویان بین‌المللی که در مقطع لیسانس به صورت تمام وقت مشغول به تحصیل هستند، می توانند بصورت پاره وقت در طول ترم تا حداکثر ۲۰ ساعت در هفته و تمام وقت در تعطیلات کار کنند.

 

 

 

مطالب این صفحه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.