با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شماره مجوز : 51445

مشاوره رایگان

تحصیل در کشور استرالیا

تحصیل در کشور استرالیا

 

تحصیل در کشور استرالیا یکی از راه های مهاجرت به استرالیا است. مهاجرت تحصیلی در استرالیا که یک کشور انگلیسی زبان است نیازمند مدرک زبان (آیلتس یا تافل) می باشد.

دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی اجباری است.

 

تحصیل در کشور استرالیا – تحصیل کارشناسی در استرالیا:

 

اخذ پذیرش کارشناسی در استرالیا نیازمند دارا بودن معدل و دانش زبانی در سطح قابل قبول است. اگر دانش زبانی و یا معدل قابل قبول را دارا نباشید باید یک دوره فاندیشن بگذرانید.

دوره ی کارشناسی در استرالیا 4 سال زمان می برد. هزینه این مقطع با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. به دلیل رقابت و ظرفیت پایین امکان گرفتن بورسیه در مقطع کارشناسی کم است.

 

ویزای تحصیلی کشور ایتالیا
ویزای تحصیلی کشور ایتالیا

 

 

 

تحصیل در کشور استرالیا – پذیرش پزشکی در استرالیا:

 

برای اخذ پذیرش پزشکی در استرالیا می توان از راه مستقیم با معدل بالا و کسب نمره ی بالا در امتحان ISAT و رزومه ی قوی اقدام کرد.

چنانچه شما بخواهید بطور غیر مستقیم نسبت به پذیرش پزشکی اقدام کنید باید در ابتدا یک کارشناسی در رشته های علوم پایه مانند زیست یا شیمی دریافت کنید و سپس در امتحان GAMSAT شرکت کرده و حداقل نمره ی 50 را بگیرید.

در نهایت برای کارشناسی ارشد اقدام کنید که همان MD می باشد. البته برخی از دانشگاه های بجای مدرک MD مدرک MBBS را می دهند.

 

هزینه رشته پزشکی در استرالیا:

 

متوسط هزینه شهریه برای رشته پزشکی در استرالیا در حدود 70000 دلار استرالیا می باشد و این کشور هیچ بورسی به دانشجویان بین المللی ارائه نمی دهد. بنابراین دانشجو باید از حمایت مالی برخوردار باشد.

 

تحصیل در کشور استرالیا – دانشگاه های رشته پزشکی در استرالیا:

 

دانشگاه های سیدنی، نیوسات ولز، موناش، استرالیای غربی، آدلاید، فلیندرز و … که پزشکی مستقیم ارائه می کنند و دانشگاه های ملبورن، سیدنی، موناش، نیوسات ولز، ملی استرالیا، کوئینزلند، استرالیا غربی، آدلاید، فلیندرز و … پزشکی غیر مستقیم ارائه می کنند.

 

تحصیل در کشور استرالیا – اشتغال بعد از فارغ التحصیلی در رشته پزشکی:

 

افرادی که مدرک تحصیلی خود را از دیگر کشور ها دریافت می کنند باید برای درخواست اقامت و اشتغال در آزمون تئوری و عملی شرکت کرده و یکسال تحت نظارت به کار بپردازند.

اما فارغ التحصیلان در رشته پزشکی از استرالیا در سال آخر توسط انجمن پزشکی تایید و رجیستر می شوند. پزشکی در استرالیا از جمله مشاغلی است که افراد پس از فارغ التحصیلی صد در صد جذب بازار کار می شوند و در آمد سالانه ی آن بسته به نوع قراردادی که می بندند بین 200000 تا 300000 می باشد.

 

تحصیل در کشور ایتالیا
تحصیل در کشور ایتالیا

 

تحصیل در کشور استرالیا – تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا:

 

از شرایط اخذ پذیرش در کارشناسی ارشد در استرالیا داشتن معدل بالا و مدرک زبان از دانشگاه های معتبر است. برای گرفتن بورسیه در مقطع ارشد داشتن مقالات علمی و معدل بالا امتیاز محسوب می شود.

در صورتی که فردی موفق به دریافت بورسیه کامل یا فول فاند شود می تواند هزینه های تحصیل و زندگی را تامین کند.

 

تحصیل در کشور استرالیا – اخذ مدرک دکترا در استرالیا:

 

برای اخذ مدرک دکترا در استرالیا می توان بودجه تحقیقاتی دریافت کرد. شرط پذیرش در دانشگاه های برتر داشتن نمره زبان بالا، مقالات علمی، و معدل بالا است.

ارائه ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد و توصیه نامه از یک استاد راهنما یا سوپروایزر نیاز است.

 

تحصیل در کشور استرالیا – رشته های پر طرفدار در استرالیا:

 

از جمله رشته های پر طرفدار در استرالیا می توان به مهندسی، مدیریت، کامپیوتر و حقوق اشاره کرد.

 

 اخذ اقامت پس از پایان تحصیل:

پس ازپایان تحصیل افراد می توانند با استفاده از ویزای 489 برای کار و سپس اقامت به مدت 18 ماه اقدام کنند.

پس از یافتن کار و دریافت ویزای کار بعد از مدت 4  سال می توانند برای اقامت دائم اقدام کرده و پس از گذشت 2 یا 3 سال تابعیت آن کشور را دریافت کنند.

 

برای  موفقیت جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می‌ توانید با کارشناسان موسسه حقوقی بین المللی ایرانیان تماس حاصل نموده و از مشاوره تخصصی استفاده نمایید.

ثبت شرکت در استرالیا

 ثبت شرکت در استرالیا   استرالیا ششمین کشور بزرگ دنیاست.  پایتخت استرالیا شهر کنبراست . کنبرا شهری است که مجلس کشور در آنجا قرار دارد. امروزه

مطالعه بیشتر »

مطالب این صفحه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.