با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شماره مجوز : 51445

مشاوره رایگان

تحصیل در کشور فنلاند

تحصیل در فنلاند

 

کشور فنلاند از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشد . به دلیل آسان بودن ویزای تحصیلی فنلاند، سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. به طور کلی در دانشگاه های کشور فنلاند سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به متقاضیان ارائه می شود.

 

دانشگاه های کشور فنلاند شامل دانشگاه های عادی و دانشگاه های پلی تکنیک می باشد. دانشگاه های پلی تکنیک برخلاف سایر دانشگاه های کشور فنلاند در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی دروس ارائه می دهد که به مسائل کاربردی و حرفه ای پرداخته می شود. از شرایط ورود به دانشگاه های پلی تکنیک، داشتن مدرک دیپلم حرفه ای و قبولی در آزمون ورودی آن به همراه سابقه کار می باشد.

 

 

 

 تحصیل در فنلاند
تحصیل در فنلاند

 

 

 

 

 

شرایط  تحصیل در مدارس فنلاند :

 

شروع تحصیل در مدارس فنلاند از سن 7 سالگی می باشد. هرچند کودکان 6 ساله باید در پیش دبستانی ثبت نام کرده و آموزش های لازم را ببینند. دوره ی تحصیلات اجباری در مدارس 9 سال می باشد. پس از تمام شدن این دوره، افراد برای ورود به دانشگاه باید دوره ی سه ساله ی آموزش را سپری کنند.

 

شرایط  تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فنلاند :

 

تحصیل در مقطع کارشناسی معمولا به زبان فنلاندی، سوئدی و در بعضی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی می باشد. اگر تحصیل به زبان فنلاندی یا سوئدی باشد، هزینه ی تحصیل رایگان است، اما اگر به زبان انگلیسی باشد، شهریه باید پرداخت شود که بین 8 تا 10 هزار یورو می باشد. به ازای ورود به دانشگاه ها احتیاجی به ارائه زبان نیست، اما ارائه آن شانس پذیرش شما را بالاتر می برد.

 

شرایط  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور فنلاند :

 

  همانند مقطع کارشناسی، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان فنلاندی و یا سوئدی می باشد. هرچند دانشجویان بین المللی می توانند تحصیلات خود را به زبان انگلیسی ادامه دهند.

در این صورت ارائه مدرک آیلتس حداقل 6.5 اجباری می باشد. طول دوره کارشناسی ارشد بین 2 تا 3 سال می باشد و دانشجویان قبل از ورود حتما باید مدرک کارشناسی خود را به دانشگاه ارائه کنند.

 

شرایط  تحصیل در مقطع دکتری در کشور فنلاند :

 

برای دریافت پذیرش در مقطع دکتری در کشور فنلاند ، افراد باید دارای شرایط ویژه ای باشد، مانند : آیلتس 7، مدرک کارشناسی ارشد، رزومه قوی و انگیزه نامه. برای پذیرش در این مقطع، افراد باید با اساتید مکاتبه کنند تا بتوانند تاییدیه پذیرش بگیرند. طول مدت دکتری بین 4 تا 6 سال می باشد و معمولا همراه با بورسیه تحصیلی است.

 

 

اگر شما هم یکی از علاقه مندان اخذ ویزای تحصیلی کشور فنلاند هستید جهت کسب اطلاع از شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در فنلاند می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی بین المللی ایرانیان تماس حاصل نموده و از مشاوره تخصصی استفاده نمایید.

 

تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس   کشور انگلیس که بزرگترین کشور بریتانیا به شمار می رود، همواره مقصد محبوب دانشجویان از سرتاسر دنیا بوده است. این امر بدلیل داشتن

مطالعه بیشتر »

مهاجرت به کشور فنلاند

مهاجرت به کشور فنلاند   مهاجرت به کشور فنلاند بعنوان یکی از امن‌ترین و پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا شناخته می شود. همچنین فنلاند از جمله کشور‌هایی

مطالعه بیشتر »

مهاجرت تحصیلی به سوئد

مهاجرت تحصیلی به سوئد   کشور سوئد یکی از کشورهای حوضه اسکاندیناوی  و چهارمین کشور بزرگ اروپایی می باشد. این کشور به دلیل نظام آمورشی مطلوب شرایط

مطالعه بیشتر »

مطالب این صفحه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.