با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شماره مجوز : 51445

تحصیل کارشناسی در لهستان

تحصیل کارشناسی در لهستان

 

سیستم آموزشی لهستان یک سیستم با کیفیت و هوشمند می باشد که با توجه با داشتن موسسات آموزشی مختلف و دانشگاه های با رتبه خوب در سایت QS همواره مورد توجه دانشجویان بین المللی برای تحصیل کارشناسی در لهستان قرار گرفته است.
با توجه به وجود برنامه های متعدد و منحصر به فرد تحصیلی در لهستان و همچنین ارائه این برنامه ها به زبان انگلیسی، تحصیل دوره کارشناسی در لهستان در سالیان اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
تحصیل در لهستان در مقطع کارشناسی، 3 تا 4 سال زمان می برد و به دو زبان لهستانی و انگلیسی انجام می شود که دانشجویان جهت تحصیل در لهستان به زبان لهستانی نیازی به پرداخت هزینه نخواهند داشت، اما اگر بخواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند باید هزینه ای را برای شهریه پرداخت نمایند.

 

 

تحصیل در لهستان
تحصیل در لهستان

 

 

برای موفقیت جهت اخذ ویزای تحصیلی لهستان می‌ توانید با کارشناسان موسسه حقوقی بین المللی ایرانیان تماس حاصل نموده و از مشاوره تخصصی استفاده نمایید.

 

 

شرایط تحصیل کارشناسی در لهستان

 

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در بیشتر دانشگاه های لهستان به زبان لهستانی بسیار ارزان است و در حد رایگان است.
دانشجویان جهت ورود به مقطع کارشناسی باید دیپلم 12 ساله یعنی مدرک دیپلم به همراه مدرک پیش دانشگاهی که صادر شده از یک موسسه یا نهاد معتبر و مورد قبول دانشگاه های لهستان است، را داشته باشند.
مدرک کارشناسی صادر شده از دانشگاه های کشور لهستان مورد قبول تمام کشورهای اروپایی و همچنین اکثر کشورهای دنیا است.
یکی دیگر از شرایط تحصیل کارشناسی در لهستان مانند اغلب کشورهای دنیا، شرایط سنی داوطلب بوده و به طور کلی محدوده سن متقاضی بایستی بین 18 تا 25 سال باشد.
اگر فرد متقاضی مدرک فوق دیپلم و کارشناسی معادل داشته و به دنبال تحصیل دوره کارشناسی در لهستان باشد، تا سن 28 سالگی نیز امکان اخذ پذیرش تحصیلی جهت تحصیل کارشناسی در لهستان برای وی وجود دارد.
تحصیل کارشناسی در لهستان در برخی از رشته ها و دانشگاه ها نیازمند قبولی در آزمون ورودی یا انجام مصاحبه جهت پذیرش می باشد.
در صورتی که دانشجو متقاضی تحصیل کارشناسی در لهستان به زبان انگلیسی بوده، باید مدرک زبان بین المللی آیلتس با نمره 6 و بالاتر یا تافل معادل آن ارائه نموده و علاوه بر آن شهریه دانشگاه را بپردازد.

دوره کارشناسی در لهستان اغلب به صورت پژوهش محور برگزار شده و دانشجویان عموما تعداد واحدهای کمتری را در مقایسه با کشور های دیگر می گذرانند. در پایان دوره کارشناسی در لهستان نیز دانشجویان باید پروژه یا پایان نامه خویش را ارائه نموده و از آن دفاع کنند.
در دوره تحصیلی کارشناسی در لهستان دانشجویان از اجازه کار دانشجویی به میزان 10 تا 20 ساعت در هفته برخوردار بوده و عموما دانشگاه ها امکانات مربوط به خوابگاه را برای دانشجویان فراهم می نمایند.

 

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی لهستان

 

برای تحصیل دوره کارشناسی در لهستان و حضور در این کشور اخذ ویزای تحصیلی می باشد. در مرحله اول اخذ ویزای تحصیلی متقاضی باید دانشگاه مورد نظر را انتخاب کرده، برای یکی از رشته ها و برنامه های دانشگاه تقاضای خود را به همراه مدارک لازم ارسال کند.
با توجه به نظام آموزشی هوشمند لهستان، معمولا بیشتر فرآیندهای مهم در دانشگاه های این کشور به وسیله سیستم اینترنتی آنلاین انجام می شود. متقاضی باید فرم هایی را که معمولا در سایت های دانشگاه ها بارگذاری شده، تکمیل نموده و هزینه های در نظر گرفته شده را واریز نماید.
پس از آن تمامی مدارک خود را به علاوه فرم های درخواست پذیرش تحصیلی به دانشگاه ارسال کند. لازم به ذکر است ورود به برخی رشته ها و گاها بعضی دانشگاه ها جهت تحصیل کارشناسی در لهستان، نیازمند قبولی در آزمون ورودی و یا مصاحبه علمی و عملی خواهد بود.
دانشجویان کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند باید ویزای تحصیلی اخذ نمایند. از جمله مهم ترین مدارک لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی می توان به پاسپورت معتبر، مدارک تحصیلی ترجمه شده، نامه پذیرش دانشگاه، گواهی تمکن مالی، گواهی پزشکی و گواهی عدم سو پیشینه متقاضی اشاره کرد.

 

 

برترین دانشگاه های لهستان برای تحصیل کارشناسی

 

کشور لهستان از دانشگاه های متعددی برخوردار بوده که تعدادی از آن ها رتبه های بسیار خوبی را در جوامع بین المللی به خود اختصاص داده اند.
بیشتر دانشگاه های لهستان به صورت خصوصی اداره شده به صورتی که تنها حدود 30 درصد آن ها دولتی یا عمومی بوده و دیگر دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور خصوصی هستند. همان طور که پیش تر اشاره گردید، تحصیل در دانشگاه های دولتی و ملی به زبان لهستانی رایگان بوده اما به منظور تحصیل به زبان انگلیسی متقاضیان بایستی مبلغی را به عنوان شهریه دانشگاه بپردازند.

 

تعدادی از برترین دانشکاه های لهستان عبارت است از :

• دانشگاه صنعتی ورشو
• دانشگاه یاگیلونیا
• دانشگاه لودز
• دانشگاه گدانسک

 

 

مهاجرت تحصیلی به لهستان
مهاجرت تحصیلی به لهستان

 

 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش لیسانس در لهستان عبارت‌اند از:

• گواهی دیپلم و ریزنمرات
• گواهی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات
• مدرک زبان انگلیسی یا لهستانی
• کپی پاسپورت
• گواهی سلامت پزشکی
• ۶ قطعه عکس
• فرم درخواست پذیرش
• گواهی تمکن مالی برای تحصیل در لهستان

 

توجه کنید که کلیه مدارک باید به زبان انگلیسی یا لهستانی ترجمه شده باشند و مترجم باید مورد تایید سفارت لهستان باشد.

 

 

مزایای تحصیل کارشناسی در لهستان

 

یکی از مهمترین مزایای تحصیل کارشناسی در لهستان به ویژه برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و پیمان شینگن این نکته است که با توجه به عضویت لهستان در اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شینگن وهمچنین واقع شدن کشور لهستان در مرکز اروپا، دانشجویان می توانند در دوران تحصیل خود به همه کشورهای عضو شینگن سفر کرده و از جاذبه های توریستی، تاریخی و گردشگری کشورهای مختلف دیدن نمایند.
مزیت دیگر این کشور برای تحصیل داشتن یکی از بهترین نظام های آموزشی اروپاست. به خصوص در رشته های پزشکی، علوم و مهندسی کیفیت نظام آموزشی و پژوهشی کشور لهستان در دنیا کاملا مورد تایید می باشد.

 

 

معایب تحصیل کارشناسی در لهستان

 

یکی از مهم ترین دغدغه های افراد بعد از ورود به هر کشور یافتن شغل مورد نظرشان می باشد. از جمله معایب کشور لهستان، سخت بودن آشنایی و آموختن زبان این کشور بوده که قطعا این مورد منجر به ایجاد شرایط سخت جهت برقراری ارتباط برای افرادی می شود که به خصوص برای اولین بار حضور در این کشور را تجربه می کنند.
در نتیجه یافتن شغل برای آن ها سخت شده و این موضوع چالش های اقتصادی و تنگناهای مالی برای افرادی که وارد این کشور شده اند را به همراه خواهد داشت.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.