با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شماره مجوز : 51445

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد

 

شما می توانید با ثبت شرکت در سوئد هم اقامت خود را اخذ نمایید و هم از طریق ثبت شرکت درآمد داشته باشید. کشور سوئد از افرادی که می خواهند سرمایه خود را وارد این کشور کنند استقبال می کند زیرا باعث می شوند که اقتصاد این کشور قویتر بشود.

سوئد به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای اروپا درطول تاریخ یکی ‎ازمقصدهای اصلی مردم کشورهای دیگر برای مهاجرت بوده است و همواره ‎یکی ازدلایل رشد جمعیت آن نیز بوده است.‎

 

نگاهی به ابعاد مختلف و کلان جامعه سوئدی نشان می دهد که مردم این کشور از ‎فرهنگی با دو ویژگی عمده پویایی و درعین حال نوپایی نسبی برخوردارند. ‎سوئد یکی از کشورهای طرفدار تساوی انسان ها از لحاظ درآمد می باشد به ‎همین دلیل جزء کشورهایی است که فقربه ندرت در آن به چشم می خورد.

این ‎کشورهمیشه درنزدیکی بالاترین شاخص رشد انسانی بوده است، این شاخص ‎مردم کشورهای مختلف را از لحاظ امید به زندگی، دانش و استانداردهای زندگی ‎رتبه بندی می کند. سوئدی ها در خلق برابری اجتماعی و موفقیت اقتصادی ‎بسیار موفق هستند.‎ هرساله افراد زیادی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ‎سوئد اقدام می کنند.‎

 مهاجرت اقامت ثبت شرکت سوئد قبل از هر چیزی نیاز دارد که شما درخواست بدهید و باید درخواست مورد قبول واقع شود و سپس با مدارک و اسناد به سفارت رفته و مجوز برای ثبت شرکت را دریافت کنید.

در آغاز اقامت 2 ساله به شما داده می شود تا کسب و کار خود را راه بیاندازید و بعد از گذشت 2 سال اگر تمام شرایط برای اخذ اقامت موجود بود و طبق قوانین عمل کرده بودید می توانید کارت اقامت را اخذ نمایید. می توانید پس از گذشت 6 سال برای اخذ پاسپورت خود اقدام کنید.

 

 

ثبت شرکت در سوئد
ثبت شرکت در سوئد

 

ثبت شرکت در سوئد – انواع ثبت شرکت در سوئد

 

انواع ثبت شرکت در سوئد بسته به نوع فعالیت اقتصادی شرکت متفاوت خواهد بود. در کشور سوئد به عناوین مختلفی می توان شرکت ثبت نمود که در ادامه به توضیح در رابطه با هر نوع شرکت در این کشور خدمت شما اطلاعاتی ارائه خواهد شد.

 

انواع ثبت شرکت سوئد عبارتند از:

 

خرید یک کسب و کار یا شرکت فعال : متقاضی سرمایه گذاری در سوئد، می تواند طرح سرمایه گذاری خود را در قالب خرید یک بیزنس آماده که قبلا در کشور فعال بوده است، انجام دهد و با طرح یک Business Plan جدید در ادامه فعالیت همان شرکت، قصد احیا و فعالتر کردن آن را داشته باشند. در اقدام برای ثبت شرکت در این کشور می توان از سابقه و قدمت کم کسب و کار نیز استفاده کرد.

پیشنهاد یک طرح تجاری نو آورانه : در این روش شما باید طرح نو و خلاقانه تجاری را به دولت این کشور ارائه دهید که در حیطه موضوع کسب و کار شما باشد و همچنین در این رشته سابقه مدیریتی کافی داشته باشید تا طرح تجاری شما با امتیاز بیشتری همراه گردد.

در یک طرح تجاری نوآورانه شما باید میزان سود سالیانه خود را با دقت پیش بینی کنید؛ زیرا سود آور بودن تجارت شما برای اخذ اقامت در کشور سوئد بسیار حائز اهمیت است. برای فرد متقاضی سرمایه گذاری در سوئد رسیدن به سطح زبان انگلیسی و یا سوئدی مناسب ضروری ، می باشد.

شریک شدن در یک کسب و کار یا طرح تجاری : در این نوع اقدام شما، شریک یک شرکت سوئدی می شوید. در واقع شما نیازی به ارائه طرح تجاری نخواهی داشت، اما باید تمکن مالی مناسبی را دارا باشید و هزینه های دو سال زندگی خود و خانواده همراهتان را نیز ارائه کنید.

 

 

شرکت با مسئولیت محدود خصوصی در سوئد – AB (Aktiebolag)

 

معمولاً این نوع شرکت برای اکثر سرمایه گذاران خارجی گزینه اول است. این ، نوعی کسب و کار است که می تواند توسط یک یا چند شخص حقیقی یا اشخاص حقوقی راه اندازی شود. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت این نوع شرکت حدود 50،000 کرون سوئد است که به سهام تقسیم می شود و این سهام را نمی توان در بازار بورس فروخت.

 

 

 

شرکت با مسئولیت محدود در سوئد – AB (Publiktaktiebolag)

 

ساختار مدیریتی این نوع شرکت در سوئد تقریباً مشابه با AB خصوصی است. تفاوت در این است که سرمایه پیش بینی شده برای ادغام باید حداقل حدود 100000 کرون سوئد باشد و سهام را می توان در بازار سهام صادر کرد.

 

 

 

مشارکت عمومی در سوئد – HB (Handelsbolag)

 

جهت تأسیس شرکت مشارکت عمومی در سوئ حداقل به دو شریک احتیاج است که می توانند فرد یا اشخاص حقوقی باشند. برای ایجاد این نوع شرکت رد سوئد حداقل سرمایه لازم نیست. مسئولیت شرکاء به طور کلی و کاملاً با سهم اولیه آنها در مشارکت ، مشترک است.

 

 

 

مشارکت محدود در سوئد – KB (Kommanditbolag)

 

مشارکت محدود با مشارکتهای عمومی در سوئد مشابه است. حداقل دو عضو باید مشارکت ایجاد کنند و سرمایه اولیه مورد نیاز لازم نیست. تفاوت در این است که حداقل یک عضو باید مسئولیت کلی داشته باشد و حداقل یک عضو یک شریک محدود باشد و مسئولیت آن در میزان مشارکت خود است.

 

 

 

مالکیت اختصاصی در سوئد – firma Enskild

 

شرکت مالکیت اختصاصی در واقع یک شرکت محدود در سوئد محسوب می شود و این شرکتی است که تنها یک سهامدار دارد. نقش وی همچنین نمایندگی شرکت و مسئولیت کامل در قبال تعهدات شرکت است. برای ایجاد یک مالکیت اختصاصی در سوئد ، برای ثبت و راه اندازی این شرکت نیز حداقل سرمایه اولیه لازم نیست .

 

 

ثبت شرکت در کشور سوئد
ثبت شرکت در کشور سوئد

 

 

ثبت شرکت در سوئد – مزایای ثبت شرکت در سوئد

 

‎ ‎افراد با ثبت شرکت در این کشور می توانند به بازار های کشور های اروپایی ‎دسترسی داشته باشند.

بعد از گذشت پنج سال از ثبت شرکت در سوئد فرد می تواند پاسپورت این کشور ‎را دریافت نماید.

فرد می تواند برای تمامی اعضای خانواده اش اقامت شنگن دریافت نماید.

متقاضی بعد از ثبت شرکت اجازه استفاده از برند اروپایی را دارد.

هزینه های اداره شرکت در کشور سوئد پایین می باشد.

متقاضی می تواند به صورت جداگانه برای شرکت و خود حساب بانکی افتتاح ‎نماید.

در داخل اتحادیه اروپا قوانین گمرکی و قوانین تجاری آزاد می باشد.

بعد از گذشت سه سال از ثبت شرکت متقاضی می تواند اقامت دائم کشور سوئد را ‎به دست بیاورد.‎

 

 

ثبت شرکت در سوئد – اتمام اعتبار مجوز کار

 

‎• اگر متقاضی بخواهد بعد از اتمام اجازه کار خود همچنان در این کشور اقامت ‎داشته باشد و کار کند، باید درخواست تمدید اجازه نامه ی خود را به اداره ‎مهاجرت ارسال کند.‎

فرد باید قبل از اتمام اعتبار اقدامات لازم را برای تمدید انجام دهد و بعد از گذشت ‎‏2 ‏سال از ثبت شرکت و تمدید اقامت کاری می تواند اقامت دائم سوئد را دریافت ‎کند.‎

 

 

ثبت شرکت در سوئد – دلایل سرمایه گذاری در سوئد

 

‎• وضعیت کشور سوئد از لحاظ سیاسی و اقتصادی بسیار مطلوب است.‎

‎• با توجه به اظهارات مجمع جهانی کشور سوئد جز ده اقتصاد برتر جهان از ‎نظر امکانات و تعهدات کسب و کار می باشد.‎

‎• نظام مالیاتی کشور سوئد از نوع مالیات مستقیم و مالیات شرکت ها از جمله ‎پایین ترین مالیات ها در اتحادیه اروپا است.‎

‎• کشور سوئد دارای نظام حقوقی متعادل است. قراردادها و اسناد و مدارک ‎استاندارد و سرمایه گذاری در این کشور روش ساده ای دارد .‎

‎• کیفیت مدیریت در خدمات مشاوره برای سرمایه گذاری در این کشور بسیار ‎زیاد است. تشریفات تجاری خاصی ندارد و روش های آن برای سرمایه گذاری ‎آسان است .‎

 

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سوئد موارد زیر است:

  • تکمیل فرم سفارت سوئد
  • شناسنامه
  • گذرنامه
  • عکس
  •  گواهی اشتغال به کار
  •  تمکن مالی
  •  سابقه بیمه تأمین اجتماعی
  •  گردش حساب
  •  سند ملکی
  •  بیمه نامه مسافرتی

 


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.