با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شماره مجوز : 51445

ثبت شرکت در فنلاند

ثبت شرکت در فنلاند

 

فنلاند، کشور عضو اتحادیه اروپا و شنگن است که در حوزه ی کشور های اسکاندیناوی قرار دارد. کشوری با آب و هوای سرد اما بسیار مرفه و سطح بالا. این کشور در چند سال گذشته به عنوان شاد ترین کشور جهان انتخاب شده است. با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند، دولت این کشور امتیازاتی برای فرد در نظر می گیرد. البته به این امتیازات می توان شرایط اخذ اقامت از طریق ایجاد شرکت را هم اضافه نمود.

ثبت شرکت در فنلاند
ثبت شرکت در فنلاند

ثبت شرکت در فنلاند – امتیازات سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند

 

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند مزایایی دارد که در ادامه به چند مورد آن اشاره می کنیم:

 

1.به شرکت های کوچک مزایای مالیاتی توسط دولت تعلق می گیرد.

2.شرکت های کوچک می توانند 45درصد از کل هزینه های دستمزد و حقوق را از دولت اخذ کنند.

3.به شرکت های تحقیقاتی وام هایی با بهره های کم تعلق می گیرد.

4.اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند در این کشور حساب بانکی افتتاح کنند.

5.فرد می تواند از قوانین تجاری و گمرکی در فنلاند و کشور های اتحادیه اروپا استفاده کند.

6.فرد می تواند از برند تجاری اروپا استفاده کند.

7.فرد می تواند ویزای فنلاند و اروپا را دریافت کند.

8.بعد از گذشت 5 سال فرد می تواند درخواست پاسپورت کشور فنلاند را به دولت ارائه دهد.

9.فرد می تواند در تمام اروپا به کار تجارت بپردازد.

10.فرد می تواند بدون داشتن شریک تابعه کشور فنلاند، مالک شرکت خود باشد.

11.فرد می تواند در تمامی کشورهای اروپایی طولانی مدت اقامت کند.

 

ثبت شرکت در فنلاند – تأسیس شرکت در فنلاند

 

در فنلاند می توانید بدون توجه به این که تابعیت چه کشوری را دارید، شرکت خود را تأسیس نمایید. مهم این است که شما حق اقامت در فنلاند، مهارت حرفه ای مورد نیاز و توانایی کافی به صحبت کردن به زبان فنلاندی داشته باشید.

(روند تأسیس شرکت مشابه همان روندی است که برای توابع فنلاند وجود دارد.)

زمانی که می خواهید شرکت تاسیس کنید، بدقت فکر کنید که آیا شما دارای ایده خوبی جهت انجام این کار هستید یا خیر. به این نیز فکر کنید که آیا شما به اندازه کافی دارای مهارت حرفه ای و تجربه هستید یا خیر. بهتر است که قوانین مربوط به حرفه و شغل خود را خوب بشناسید. داشتن شناخت کافی درباره سودآوری و شیوه های فروش نیز می تواند به شما کمک شایان توجهی کند.

لازم است بدانید که کسب و کار آزاد و تجارت، ریسک های مربوط به خود را نیز دارد و از ضروریات آن داشتن هزینه ی کافی و برنامه ریزی دقیق می باشد.

 

ثبت شرکت در فنلاند – برنامه کسب و کار تهیه کنید

 

در انجام برنامه ریزی فعالیت شغلی خود، به نقاط ضعف و قوت خود و همچنین ویژگی کالاها و یا خدماتی که تحویل می دهید، فکر کنید. به این فکر کنید که مشتری های شما چه کسانی هستند و چه نیازهایی دارند. به این هم فکر کنید که رقبای شما چه کسانی هستند و کالا و شیوه کار آنها چگونه است.

مهمترین بخش برنامه ریزی فعالیت شغلی، برنامه ریزی مربوط به کار و پیشه ی خود شما می باشد. درباره ی شیوه فعالیت شغلی خود و فضا و امکانات و موقعیت قرارگیری آن فکر کنید. به این فکر کنید که به چه وسایل تولید یا نیروی کاری احتیاج دارید. برای پیشبرد فروش قصد دارید از چه وسایل تبلیغاتی استفاده کنید؟ همچنین برای خود روشن نمایید که آیا نوع بیمه هایی که دارا می باشید، در برگیرنده ی تمامی ریسک های شغلی می باشند.

چگونگی رسیدگی به حسابداری و مسائل اقتصادی شرکت را برنامه ریزی کنید. (اینکه چگونه این موضوع را دنبال و پیگیری کنید که برنامه هایتان محقق شوند و مواردی از این قبیل.) همه این موارد را در برنامه کسب و کار بنویسید.

 

ثبت شرکت در فنلاند – کمک برای تهیه و تنظیم برنامه ی کسب و کار

 

راهنمایی های دقیق تر برای تنظیم برنامه ی کسب و کار را می توانید از مراکز مشاوره در امور مربوط به فعالیت های صنفی و تجاری، دریافت کنید. از سایت های مربوط به این مراکز می توانید راهنمایی هایی را درباره ی فعالیت های صنفی و تجاری، به زبان های فنلاندی و انگلیسی دانلود و ذخیره کنید. همچنین از این سایت ها می توانید نمونه هایی از برگه های برنامه ریزی فعالیت شغلی و اسناد دیگری از این قبیل را دریافت نمایید.

در فنلاند، همه افراد از امکان دریافت مشاورات رایگان در مورد امور مربوط به فعالیت های صنفی و تجاری برخوردار می باشند. از جمله مراکز ارائه دهنده مشاورات و اطلاعات در این باره، عبارتند از:

مراکز مشاوره در مورد امور مربوط به تاسیس شرکت (Uusyrityskeskukset)

مراکز حفاظت از محیط زیست ((Elinkeino-, liikenne- ja ympäristökeskukset (ELY-keskukset)

اداره جات کار و امور کسب معیشت ((Työ- ja elinkeinotoimistot (TE-toimistot)

از مرکزی به نام (Yritys-Suomi) (از طریق اینترنت و یا تلفنی)

پس از یافتن یک ایده کاری خوب، سعی کنید که با نزدیکترین مرکز ارائه خدمات در امور مربوط به فعالیت های صنفی و تجاری، تماس حاصل کنید. در آنجا کارشناسان به شما کمک می کنند که تا ایده کسب و کار خود را تکامل دهید، بازار را مورد تحقیق قرار دهید، به صرفه بودن کسب و کار را محاسبه کنید و سرمایه مورد نیاز خود را مورد بررسی قرار دهید. هنگام فکر کردن به این که آیا شرکت راه اندازی کنید یا خیر هم به شما کمک می شود.

 

 

کلاسهای آموزشی مربوط به فعالیت های صنفی و تجاری

 

مراجع مختلفی اقدام به برپایی کلاس های آموزشی و جلسات اطلاع رسانی درباره فعالیت های صنفی و تجاری می کنند و اینگونه کلاس ها و جلسات برای افرادی که به فکر تأسیس شرکت و شروع فعالیت های صنفی و تجاری هستند، بسیار مفید می باشند. مسائلی که در این کلاس ها مورد بررسی قرار می گیرند از جمله عبارتند از تهیه و تنظیم برنامه کسب و کار، راه اندازی کسب و کار، حسابداری، مالیات شرکت، مسائل حقوقی، بازاریابی، فروش و خدمات ارباب رجوع.

 

 

 

ثبت شرکت در کشور فنلاند
ثبت شرکت در کشور فنلاند

 

 

سرمایه راه اندازی کسب و کار را تهیه کنید

 

قبل از تأسیس شرکت، هزینه ها و سرمایه گزاری لازم را با دقت مورد بررسی قرار دهید. بسیار مهم است که شما در ابتدا سرمایه ی کافی را داشته باشید. بخشی از سرمایه گذاری شرکت می تواند هدیه یا وام نیز باشد. هنگامی که به دنبال سرمایه گذاری هستید، باید برنامه کسب و کار مناسب و کامل داشته باشید.

 

وام ها

 

بانک ها وFinnvera به افراد کاسب و تاجر که شرکت تأسیس می کنند، وام می دهند. Finnvera یک شرکت سرمایه گذاری است که تحت مالکیت دولت فنلاند است. این شرکت به شرکت های جدید و شرکت هایی که در حال فعالیت هستند وام می دهد. در صورتی که شرکت شما پیش شرط های لازم برای فعالیت با صرفه را داشته باشد، ولی آنقدر پول یا وثیقه نداشته باشید که بتوانید از بانک وام بگیرید، می توانید سؤال کنید که آیا امکان وام گرفتن از Finnvera و یا ضمانت برای وام تان وجود دارد یا خیر.

 

کمک هزینه مالی مخصوص حمایت از شروع کسب و کار

 

زمانیکه فعالیتهای صنفی و تجاری را آغاز می کنید، می توانید کمک مالی مخصوص حمایت از شروع کسب و کار (starttiraha) دریافت کنید که این کمک مالی به امرار معاش شما در اوایل فعالیت کاری شما کمک نماید. کمک مالی مخصوص حمایت از شروع کسب و کار را از آن اداره کار و امور کسب معیشت تقاضا کنید که ارباب رجوع آن هستید. این پول را حداکثر برای مدت 18 ماه می توانید دریافت کنید.

هنگامی که کمک مالی مذکور را درخواست می کنید، اداره کارو امور کسب معیشت مشخص می کند که آیا فعالیت صنفی و تجاری مورد نظر فعالیتی مناسب برای شما می باشد.

 

در شرایط زیر می توانید کمک مالی مخصوص حمایت از شروع کسب و کار را دریافت کرد:

 

1.فرد بیکار متقاضی کار می باشید

2.بیکار نیستید ولی به عنوان مثال از حقوق بگیری یا تحصیل و یا انجام کارهای خانگی بطور کامل رو به فعالیت صنفی و تجاری می آورید.

3.فعالیت صنفی و تجاری، کار فرعی شماست، ولی می خواهید آن را توسعه داده و کار اصلی تان کنید.

 

از جمله شرایط لازم برای دریافت کمک مالی مخصوص حمایت از شروع کسب و کارعبارتند از:

 

1.فعالیت صنفی و تجاری که در نظر دارید، کار اصلی شما باشد.

2.داشتن آگاهی، مهارت و امکانات کافی برای فعالیت صنفی و تجاری که در نظر دارید.

3.اداره کار و امور کسب معیشت، به صرفه بودن فعالیت صنفی و تجاری شما را ارزیابی می کند.

4.دریافت کمک مالی برای انجام فعالیت صنفی و تجاری مورد نظر، ضروری می باشد.

5.فعالیت صنفی و تجاری، بعد از پذیرفته شدن کمک مالی مذکورآغاز می شود.

اگر می خواهید کمک مالی مخصوص حمایت از شروع کار را درخواست کنید حتی الامکان زود با اداره کار تماس بگیرید.

همچنین برای شخصی که تازه فعالیت صنفی و تجاری را آغاز نموده است، کمک هزینه های دیگری نیز وجود دارد.

Yritys-Suomi به شما در مورد گزینه های مختلف برای سرمایه گذاری اطلاعات می دهد.

 

اطلاعاتی درباره کمک هزینه مخصوص حمایت از شروع کار

 

نوع شرکت خود را انتخاب کنید

 

وقتی که شرکت تأسیس می کنید، باید نوع شرکت و نام شرکت خود را انتخاب کنید و زمینه فعالیت شرکت را نیز تعیین نمایید. هنگامی که نوع شرکت را انتخاب می کنید از جمله به تعداد مؤسسین شرکت، سرمایه لازم، تقسیم مسئولیت و قدرت تصمییم گیری، سرمایه گذاری و مالیات توجه نمایید.

 

انواع مختلف شرکت ها در فنلاند عبارتند از:

شرکت خصوصی (toiminimi)

شرکت شراکتی (avoin yhtiö)

شرکت با مسئولیت محدود (kommandiittiyhtiö)

شرکت سهامی (osakeyhtiö)

شرکت تعاونی (osuuskunta)

 

زمانی که شرکت تاسیس می کنید، شما باید نوع شرکت، نام آن و همچنین حرفه ای را که می خواهید در زمینه ی آن فعالیت داشته باشید را مشخص کنید.

 

از جمله مسائلی که بر تاسیس شرکت اثر می گذارند عبارتند از:

 

تعداد افراد بنیانگذار شرکت

سرمایه مورد نیاز

تقسیم اختیارات و مسئولیت ها

هزینه ها و مالیات

 

شرکت خصوصی (toiminimi)

 

آسان ترین و پر طرفدارترین شیوه برای آغاز کردن فعالیت صنفی و تجاری این است که از طریق داشتن شرکت خصوصی، فعالیت کاری خود را انجام دهید. تصمیم گیری و مسئولیت درباره ی موضوعات شرکت خصوصی مربوط به خود شما می باشد و این شرکت می تواند مانند سایر شرکت ها به پرسنل کاری خود حقوق پرداخت کند. معمولا در مواردی که فعالیت صنفی و تجاری را بصورت کار جانبی انجام می دهید، بهتر است که با شرکت خصوصی کار خود را آغاز کنید. آغاز فعالیت صنفی در این صورت سریع و آسان می باشد.

 

شرکت سهامی (osakeyhtiö)

 

شرکت سهامی معمولی ترین نوع شرکت است که در فنلاند مورد استفاده می باشد. شرکت سهامی برای همه نوع فعالیت تجاری و کسب و کار مناسب است. یا می توانید به تنهایی شرکت سهامی تأسیس کنید یا همراه با سهام داران دیگر. قدرت تصمیم گیری، سود و مسئولیت هر شخص سهام دار در شرکت، بستگی به این دارد که او مالک چقدر از سهام شرکت است.

 

شرکت شراکتی (avoin yhtiö)

 

شرکت شراکتی زمانی برپا می شود که دو یا چند نفر درباره تاسیس آن، قرارداد شرکت را مابین خود امضاء می کنند. اعضای شرکت یعنی افراد سهیم، در مورد تمام فعالیت های شرکت، برابر و مساوی می باشند و با هم به تصمیمات، تعهدات و وام ها و بدهی های شرکت، رسیدگی می کنند.

 

شرکت با مسئولیت محدود (kommandiittiyhtiö)

شرکت با مسئولیت محدود یک نوع شرکت شخصی است که تفاوت آن با شرکت شراکتی در این است که در آن علاوه بر یک یا چند نفر سهام دار دارای مسئولیت، حداقل یک سهام دار فاقد مسئولیت نیز در شرکت، سرمایه گذاری کرده است.

 

شرکت تعاونی (osuuskunta)

 

شرکت تعاونی شرکتی است که اعضای آن مالک شرکت هستند و این شرکت می تواند از یک تا چند عضو داشته باشد. در جلسات شرکت تعاونی هر عضو دارای یک حق رای می باشد. اعضای این نوع شرکت فقط با استفاده از مبلغ های سرمایه گذاری شده در شرکت به تعهدات خود در امور شرکت (از قبیل وام ها و بدهی ها) عمل می کنند.

در نهایت با انتخاب کشور فنلاند و رعایت قوانین کار در این کشور می توانید از بهترین شرایط برخوردار شوید. چرا که کشور فنلاند یک کشور بسیار پیشرفته محسوب می‌شود و در دنیا شهرت اقتصادی بالایی دارد.

 


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.