با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شماره مجوز : 51445

مشاوره رایگان

مهاجرت به کشور آلمان

مهاجرت به کشور آلمان

 

مهاجرت به کشور آلمان از قرن بیستم رواج یافته و ابتدا در میان شهروندان کشورهای اروپای شرقی و سپس خاورمیانه محبوبیت پیدا کرد.

آلمان به عنوان قطب صنعتی و اقتصادی اروپا و یکی از مهم‌ترین قدرت‌های جهانی از ظرفیت بی‌بدیلی برای رشد و شکوفایی برخوردار است.

هزینه‌های پایین زندگی در این کشور، امنیت اجتماعی و خدمات گسترده دولتی از دلایل اصلی افراد برای مهاجرت به آلمان است.

آلمان یکی از کشور های اروپای غربی و یکی از صنعتی ترین کشور های جهان است. پایتخت آلمان شهر برلین است.

آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد.

 

 

مهاجرت به کشور آلمان
مهاجرت به کشور آلمان

 

تحصیل در کشور آلمان:

 

کشور آلمان یکی از قدیمی‌ترین مقصدهای مهاجرت تحصیلی در جهان بوده و دانشگاه‌های این کشور برای قرن‌هاست که میزبان افراد مستعد از سراسر جهان هستند.

تحصیل در کشور آلمان می تواند بسیار آسان و با کمترین هزینه ها انجام شود. چرا که این کشور به عنوان یکی از مهمترین کشورها اروپایی ارائه دهنده آموزش رایگان به دانشجویان بین المللی شناخته شده است.

بسیاری از مکتب‌های فکری همچون مکتب فرانکفورت یا مارکسیسم از این دانشگاه‌ها آغاز شده و برخی از بزرگ‌ترین نوابغ علمی تاریخ همچون هایزنبرگ، انیشتین و شرودینگر در این کشور تحصیل کرده‌اند.

12 دانشگاه این کشور در رتبه جهانی زیر 200 قرار داشته و از نظر معیارهایی چون اعتبار آکادمیک، اعضای هیئت علمی، مرجع‌های علمی مقالات، تعداد دانشجویان بین‌المللی و درصد استخدام فارغ‌التحصیلان در ردیف بهترین‌های جهان قرار دارند.

رایگان بودن شهریه دانشگاه‌های دولتی در آلمان یکی از دلایل اصلی محبوبیت آن‌ها در میان دانشجویان بین‌المللی است، اما نوع نظام آموزشی این کشور نیز اعتبار بسیار بالایی دارد.

به عبارت بهتر فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های آلمانی می‌توانند در تمامی کشورهای جهان به کمک مدرک خود پذیرش تحصیلی یا کاری بگیرند.

آلمان به عنوان پایتخت صنعتی اروپا، یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان نیز به شمار می‌رود. به همین دلیل تحصیل در رشته‌های مهندسی و تکنولوژی در آلمان محبوبیت زیادی در میان دانشجویان بین‌المللی دارد.

دانشگاه های دولتی این کشور طبق شرایطی به دانش آموزان بین المللی امکان تحصیل رایگان را می دهند.

این دانشگاه ها تنها هزینه خدمات دولتی هنگام ثبت نام را پرداخت می کنند که بسته به نوع دانشگاه بین 150 تا 250 یورو می باشد.

تحصیل رایگان در آلمان مختص دانشجویان کشورهای خاصی نیست و کلیه دانش جویان اعم از دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی میتوانند از خدمات تحصیل در آلمان به صورت رایگان بهره مند شوند.

برای تحصیل در آلمان دانشجویان المللی، بیش از 300 دانشگاه در 1000 رشته تحصیلی آموزش رایگان ارائه می دهند.

 

کار در کشور آلمان:

 

یکی از مهمترین روش های مهاجرت کاری به آلمان اخذ ویزای جستجوی کار در کشور آلمان است.

این ویزا یک مجوز اقامت طولانی مدت در آلمان محسوب می شود که به متقاضی اجازه می دهد به مدت 6 ماه در آلمان اقامت داشته باشد و به دنبال کار در این کشور بگردد. اگر در پایان این مدت متقاضی در آلمان یک فرصت شغلی پیدا کرده باشد، ویزا و مجوز کار در آلمان به وی تعلق می گیرد.

در نتیجه متقاضی می تواند مشغول به کار و زندگی در این کشور شود. توجه داشته باشید که ویزای جستجوی کار در آلمان به معنای اشتغال به کار سریع در آلمان نیست.

هدف از اخذ این ویزا آن است که متقاضی از کشور آلمان دیدن کند و به دنبال شغل مناسب خود در این کشور باشد. اخذ این ویزا اولین گام مهم برای مهاجرت کاری به آلمان است.

 

برای اخذ ویزای جستجوی کار در آلمان سه شرط اصلی وجود دارد:

1. متقاضی باید واجد شرایط باشد.

2. متقاضی باید اسناد و مدارک لازم را تهیه کند.

3. متقاضی باید فرم های مربوط به سفارت و انگشت نگاری را به سفارت ارائه نماید.

 

 

مهاجرت به کشور آلمان
مهاجرت به کشور آلمان

 

 

 ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان:

 

ثبت و راه اندازی یک شرکت و سرمایه گذاری در آلمان مراحل مختلفی دارد که معمولا باید در اتاق بازرگانی کشور آلمان و ارائه و تهیه کردن مدارک بررسی شود.

این کار مراحلی مانند ارائه پیش نویس برنامه تجاری و اساس نامه و موضوع شرکت، تکمیل فرم های مربوط به این برنامه و سایر مدارک را دارد که این امور باید در دفاتر اسناد رسمی واقع در آلمان تکمیل و ثبت شوند.

مسیر های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد که یکی از زیر مجموعه های روش سرمایه گذاری، روش ثبت شرکت می باشد.

نکته مهم در این روش این است که این روش به صورت مستقیم منجر به اخذ اقامت نخواهد شد. این قانون در همه کشور ها یکسان می باشد.

شرکت ثبت شده در هر کشوری، می تواند درخواست نیروی کار دهد و متقاضی را به عنوان نیروی کار در آنجا استخدام کند.

شخصی که به عنوان نیروی کار در آلمان وارد می شود باید شرایطی مانند سن مناسب، مدرک زبان آلمانی، تحصیلات دانشگاهی و سابقه کار را داشته باشد.

بعد از استخدام به عنوان نیروی کار، شخص می تواند همسر و فرزندان تا 18 سال خود را نیز به عنوان همراه در کنار خود داشته باشد.

همسر شخص اجازه کار و تحصیل را دارد و تحصیل فرزندان نیز به صورت رایگان می باشد و تمام حق و حقوق شهروندی نیز شامل آنها می شود. بعد از 7 سال کار و پرداخت بیمه و مالیات، شامل دریافت شهروندی و پاسپورت آلمان نیز می باشند. 

مطالب این صفحه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.