با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شماره مجوز : 51445

مشاوره رایگان

مهاجرت به کشور عمان

مهاجرت به کشور عمان

 

مهاجرت به کشور عمان ؛کشور عمان در اصل یکی از کشورهای پادشاهی در شبه‌جزیره عربستان (Saudi Arabia) است.

این کشور از سمت شمال با دریای عمان، از سمت جنوب با کشور یمن، از سمت شرق با خلیج‌فارس و از سمت غرب با کشور عربستان، امارات و ایران همسایه است.

شهر مسقط، پایتخت این کشور عربی زبان است. مناطق آزاد اقتصادی بسیاری در کشور عمان فعال می باشند که از آن جمله می توان به منطقه آزاد صلاح، مسندم، المزیونه و صحار اشاره کرد. نظام حکومتی حاکم بر این کشور، پادشاهی می باشد.

   
مهاجرت به کشور عمان
مهاجرت به کشور عمان
 
بهترین شهرهای عمان

شهر مسقط

صلاله

بوشر

بهلا

خصب

مرباط

 

شرایط تحصیلی کشور عمان :

 

کشور عمان از نظر هزینه های تحصیل با کشورهای اروپایی قابل قیاس نیست و هزینه کمتری دارد اما هزینه های تحصیل در این کشور رایگان نخواهد بود.

یکی از مزایایی که ویزای تحصیلی عمان دارد آموزش دانشجویان به زبان انگلیسی خواهد بود و همین علت باعث انتخاب عمان توسط تعداد زیادی از دانشجویان می شود.

از جمله دانشگاه های معروف این کشور می توان از دانشگاه هایی چون سلطان قابوس، کالج خاورمیانه، کالج فناوری، دانشگاه نجوی و دانشگاه فناوری آلمان در عمان نام برد که جزء چند دانشگاه برتر عمان می باشند و اکثر رشته هایی که در ویزای تحصیلی عمان در این دانشگاه ها ارائه می شود رشته های پزشکی، مهندسی، انسانی و هنر است.

 

شرایط کاری در کشور عمان:

 

سرانه درآمد عمان برای هر نفر حدود ۲۰۰۰ دلار می‌باشد و به‌طور کل از سطح رفاه بسیار بالایی برخوردارند.

زبان رسمی کشور عمان، زبان عربی می‌باشد ولی بسیاری از مردم آن با زبان انگلیسی نیز آشنا هستند.

واحد پول آن ریال می‌باشد که ارزش هر ریال عمان در حال حاضر حدوداً برابر با ۲.۵۹ دلار آمریکا می‌باشد.

در سال‌های اخیر رشد اقتصادی عمان روزبه‌روز در حال افزایش است و در پی آن متقاضیان مهاجرت به عمان (Oman immigration) نیز بیشتر می‌شوند.

یکی از دلایل انتخاب ویزای کار عمان (Oman working visa) این است که اخذ ویزای کاری اکثر کشورهای اروپایی مثل (انگلستان، آلمان، اتریش) سخت و زمان‌بر است و نیاز به رزومه کاری قوی و مدرک زبان با نمره بالا دارد.

این در حالی است اخذ ویزای کار عمان نسبتاً راحت‌تر هست (به‌عنوان‌مثال در ویزای کار عمان، نیاز به مدرک زبان به شکل فیزیکی و کاغذی وجود ندارد و تسلط به زبان کافی است.)

   

شرایط ثبت شرکت و سرمایه گذاری :

 

مزایای ثبت شرکت در کشور عمان

 

1-امکان صادرات و واردات کالا به تمامی نقاط جهان بدون محدودیت های بین المللی ایران

2- دسترسی به اکثر بنادر مهم از طریق خلیج فارس، اقیانوس هند، دریای عرب، خلیج عمان، خلیج عدن، دریای سرخ و ارسال هوایی از طریق فرودگاه های بین المللی موجود درکشور عمان

3- عضو بودن این کشور در سازمان تجارت جهانی WTO

4- سطح بالای امنیت و ثبات اقتصادی جهت سرمایه گذاری بلند مدت

مهاجرت به کشور سوئد

مهاجرت به کشور سوئد   مهاجرت به کشور سوئد یکی از کشورهای پیشرفته جهان محسوب می‌شود که شهروندان آن از حقوق اجتماعی و رفاهی بسیار مناسبی برخوردار

مطالعه بیشتر »

مطالب این صغحه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.