با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شماره مجوز : 51445

مشاوره رایگان

مهاجرت به کشور پرتغال

مهاجرت به کشور پرتغال

 

مهاجرت به کشور پرتغال ؛ در پایین ‌ترین قسمت جنوب غربی قاره‌ اروپا، کشور کوچک و زیبای پرتغال قرار دارد که با جاذبه های طبیعی بی نظیر در جوار شبه جزیره‌ ایبری هر ساله توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می کند.

 

 

کشور پرتغال هم آب و هوای دلنشینی دارد و هم عضو کشورهای حوزه شینگن است. بنابراین جذابیت بسیاری برای مهاجرین هم دارد.

 

 

این کشور که هم در زمره کشور های پیشرفته قرار دارد و هم جاذبه های طبیعی بسیار زیبایی دارد، در سال های اخیر توسعه اقتصادی مناسب و رشد چشمگیری داشته است.

بنابراین بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت از کشور خود را دارند، یکی از گزینه های آنها پرتغال است.

 

 

 

مهاجرت به کشور پرتغال

 

 

برای  موفقیت در زمینه مهاجرت به کشور پرتغال می‌ توانید با کارشناسان موسسه حقوقی بین المللی ایرانیان تماس حاصل نموده و از مشاوره تخصصی استفاده نمایید.

 

 

مهاجرت به کشور پرتغال – بهترین شهرهای پرتغال برای زندگی

 

• آویرو

• براگا

• کویمبرا

• ایوورا

• فارو

• گویمارائس

• لیسبون

• پورتو

• ویلا نوا دگایا

• ویزیو

 

 

 

مهاجرت به کشور پرتغال – شرایط تحصیلی در کشور پرتغال:

 

 

• دانشگاه ها در کشور پرتغال به دو صورت دولتی و خصوصی هستند که دانش آموزان پرتغالی علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های دولتی هستند.

 

این دانشگاه ها زیر نظر وزارت آموزش کشور پرتغال قرار دارند و دارای کیفیت بالایی هستند.

 

 تحصیل در پرتغال در مقطع لیسانس حدودا ۴ سال است. از شرایط تحصیل در پرتغال در مقطع لیسانس، داشتن مدرک پیش دانشگاهی است و چنانچه فرد متقاضی مدرک پیش دانشگاهی را نداشته باشد باید در کشور پرتغال ابتدا این دوره را گذرانده و سپس وارد دانشگاه شود.

 

 

تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ۲ ساله می باشد و دانشجو بایستی در این مقطع بین ۹۰ تا ۱۲۰ واحد درسی را بگذراند.

 

تحصیل در پرتغال در مقاطع ارشد به زبان انگلیسی و پرتغالی است. البته در اکثر دانشگاههای پرتغال آموزش بیشتر به همان زبان انگلیسی صورت می پذیرد.

 

دوره دکتری در کشور پرتغال ۳ تا ۵ سال به طول می انجامد و دانشجو برای اخذ مدرک دکتری خود در پایان دوره تحصیلی بایستی پایان نامه ای را به دانشگاه ارائه نماید.

 

زبان تحصیل در مقطع دکتری در پرتغال، انگلیسی است.

 

 

 

مهاجرت به کشور پرتغال

 

 

مهاجرت به کشور پرتغال – شرایط کاری در کشور پرتغال:

 

بنابر قوانین دولت پرتغال، شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن (EA/EEA) برای زندگی و کار در پرتغال نیازی به دریافت ویزای کاری این کشور ندارند؛ اما چنانچه بخواهند برای بیش از ۶ ماه به کار در این کشور مشغول باشند، مستلزم دریافت مجوز اقامت (Certificado de Registo) هستند.

 

اما دیگر شهروندان غیر اروپایی ، برای زندگی و کار در پرتغال نیازمند دریافت ویزای شینگن از نوع مهاجرتی و مجوز کار (Autorização de Trabalho) هستند.

 

در اکثر مواقع تنها زمانی که شغلی اختصاصی از طرف کارفرمای پرتغالی به همراه دعوت‌نامه رسمی کار از کشور پرتغال به شما پیشنهاد شده باشد و یا با شهروندی پرتغالی ازدواج کرده باشید، امکان ادامه پروسه دریافت ویزای کار ، مجوز کار در پرتغال و مجوز اقامت در این کشور را پیدا خواهید کرد.

 

از آنجایی که کشور پرتغال عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است، اولویت استخدام و جذب نیروی کار در پرتغال با شهروندان اروپایی EU خواهد بود.

 

 

 

مهاجرت به کشور پرتغال

 

 

 

مهاجرت به کشور پرتغال – شرایط ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور پرتغال :

 

برنامه‌های اقامت سرمایه گذاری پرتغال و اقامت بدون صرف سرمایه مانند هر کشور دیگری متفاوت است و راه های مختلفی دارد.

 

در بین گزینه‌های موجود، روش اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری سریع‌ترین و ممکن‌ترین مسیر برای رسیدن به اقامت دائم پرتغال برای افراد خارجی خواهد بود.

 

انواع روش‌های اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری موارد زیر را شامل می‌شود:

 

1. اقامت پرتغال با خرید ملک

2. اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

3. اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت

 

برنامه اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت که با عنوان‌های برنامه کارآفرینی یا ویزای D2 نیز نامیده می‌شود، تحت برنامه‌ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری قرار می‌گیرد.

 

این برنامه اقامتی به افراد خارج از اتحادیه اروپا و حوزه شینگن اجازه می‌دهد تا در صورت تأسیس یک کسب‌وکار شخصی اقامت سرمایه گذاری پرتغال را به دست آورند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.