با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شماره مجوز : 51445

مهاجرت کاری به آلمان

مهاجرت کاری به آلمان

 

کشور آلمان یکی از صنعتی ترین کشور های جهان است و به دلیل کمبود نیروی جوان نیاز شدیدی به نیروی کار دارد. به همین علت با دارا بودن برخی مدارک و تخصص کافی می توان با مهاجرت کاری به آلمان ویزای این کشور را دریافت کرد. همچنین ثبت شرکت در آلمان یکی از روش های اشتغال در این کشور می باشد.           

ویزای کار آلمان و یا همان ویزای بلوکارت برای افرادی است که در زمینه ای متخصص هستند و از طریق تخصص خود در کشور آلمان فعالیت دارند. این کشور به دلیل رشد منفی جمعیت شرایط اشتغال را برای افراد متخصص با مهارت بالا و دانش کافی فراهم کرده است. تا از این طریق مشکل کمبود کار متخصص را رفع کند.

روش های مختلف برای دریافت ویزای کار آلمان

کشور آلمان با توجه به اینکه با کمبود نیروی ماهر و جوان روبرو است، قوانین مهاجرتی ساده تری در سال 2020 برای ویزای کاری در نظر گرفته تا مهاجران متخصص و حرفه ای و با استعداد بتوانند با دارا بودن مدرک لیسانس، کاردانی و یا حتی مدرک فنی حرفه ای، به این کشور مهاجرت کنند.

شما می توانید با توجه به شرایط و مدارکی که دارید از طریق یکی از روش های زیر به این کشور مهاجرت کنید.

 

 

 

 

دریافت ویزا از طریق پیشنهاد کار یا ویزای جاب آفر آلمان

 

 

 

این ویزا برای افرادی که تخصص و مهارتی در رابطه با مشاغل مورد نیاز کشور آلمان دارند مناسب است زیرا این موقعیت امکان دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایان آلمانی را ایجاد می کند. سفارت آلمان برای دریافت ویزای جاب آفر آلمان شرایط و مدارکی را مشخص کرده است که با گردآوری آن ها و مراجعه به سفارت کشور آلمان می توانید برای دریافت آن اقدام کنید.

برای دریافت ویزای جاب آفر آلمان وجود پیشنهاد کاری، شرایط سنی، میزان حقوق دریافتی و… شما از اهمیت زیادی برخوردار است که برای اطلاع از آن ها می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

کار در آلمان
کار در آلمان

 

 

نرخ بیکاری و وضعیت اقتصادی آلمان

 

 

یکی از موارد مهم برای مهاجرت بخصوص برای کار در آلمان، بررسی شرایط اقتصادی کشور مقصد است. اگر نرخ بیکاری در آن کشور بالا باشد شرایط برای فرد مهاجر بسیار سخت می شود. آلمان کشوری است که از نظر اقتصادی شرایط مناسبی دارد. نرخ بیکاری در آلمان در دسامبر سال 2020 به میزان 4.5 در صد رسیده بود، که این مقدار در ماه نوامبر به 4.6 در صد رسید.

 

 

دریافت ویزا از طریق ویزای جستجوی کار (جاب سیکر) آلمان

 
 

یکی از پرطرفدار ترین ویزا ها در آلمان، ویزای جاب سیکر آلمان می باشد که شش ماه معتبر است و به شما زمان می دهد تا در آلمان به دنبال شغل مناسب بگردید. در صورت یافتن شغل مورد نظر و امضای قرار داد کاری شما میتوانید ویزای خود را به ویزای کاری یکساله تبدیل کنید. این ویزا اگرچه چندان جذاب نیست اما متقاضیان بسیاری دارد.

برای دریافت این ویزا، داشتن حداقل مدرک لیسانس ضروریست که البته در مواردی خاص با توجه به رشته شما و برخی عوامل دیگر، وجود مدرک فنی حرفه ای با حداقل 2 سال تحصیل و داشتن سابقه کار مناسب کفایت می کند.

ویزای جستجوی کار آلمان الزاماتی دارد از جمله:

دارا بودن حداقل مدرک لیسانس که مورد تایید آلمان واقع شده باشد
آشنایی با زبان آلمانی در حد B1
دارا بودن حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط
سن زیر 40 سال

 

 

 

 

دریافت ویزای کاری با گذراندن دوره آوسبیلدونگ در کشور آلمان

 
 
 

در این روش نیازی به مدرک لیسانس ندارید ولی می بایست حتما 3 سال سابقه کاری و همچنین مدرک زبان آلمانی در حد B1 ارائه دهید.

گذراندن دوره های فنی و حرفه ای دوگانه یا همان اوسبیلدونگ یکی دیگر از روش های متداول برای دریافت ویزای کاری در کشور آلمان است. دوره آوسبیلدونگ، در واقع دوره های فنی حرفه ای است که در کشور آلمان برگذار می شود.

استفاده از این ویزای کار برای مهاجرت به آلمان به افراد دارای دیپلم یا  دارندگان مدارک فنی حرفه ای که زیر 25 سال سن دارند پیشنهاد می شود؛ چرا که با مهاجرت به کشور آلمان و شرکت در این دوره ها، افراد سریعا آماده ورود به بازار کار آلمان می شوید و می توانند درآمد بسیار خوبی کسب کنند.

 یکی از مهم ترین ویژگی های استفاده از این روش تنوع رشته ای بسیار بالا و تبدیل سریع آن به ویزای کار یا بلوکارت می باشد.

 

 

 

 

مزایای ویزای کار آلمان عبارتند از:

 
 
 

هر کدام از این روش ها، مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد اما اگر بخواهیم به طور کلی از مزایای ویزای کار کشور آلمان به شما بگوییم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. انجام این پروسه در مدت زمان کوتاهی صورت می گیرد.
 2. با گرفتن این ویزا شرایط داشتن یک شغل مناسب در یکی از بهترین کشورهای دنیا فراهم می شود.
 3. این ویزا هزینه چندان زیادی نیاز ندارد.
 4. امکان همراه بردن خانواده فراهم می شود.
 5. اعضای خانواده نیز امکان اشتغال در آلمان را دارند.
 6. این ویزا را می توان به اقامت دائم در اروپا تبدیل کرد.
 
 
 

 

شرایط لازم برای ویزای کار در آلمان

 
 
 

برای انواع ویزای کار در آلمان، شرایط و مدارک بخصوصی وجود دارد که شما با مراجعه به موسسه بین المللی ایرانیان می توانید از آن ها مطلع شوید.

 

اما به طور کلی، افرادی که دارای تحصیلات، سابقه شغلی و تخصص در زمینه مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان باشند و همچنین افرادی که مدرک زبان آلمانی را داشته باشند یا مدرک زبان ندارند اما این زبان را بلد هستند ، شرایط لازم را خواهند داشت.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کار در آلمان عبارتند از:

 • دارا بودن دعوت نامه کاری (پیشنهاد شغلی) معتبر در آلمان (برای ویزای جاب سیکر آلمان نیاز نیست)
 • دارا بودن سابقه کار ( بهتر است همراه با بیمه تأمین اجتماعی باشد) حداقل دو سال
 • دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس ( دارای تاییدیه ZAB)
 • تسلط کافی به زبان های آلمانی و انگلیسی؛ برای زبان آلمانی (حداقل در سطح A2) و برای زبان انگلیسی (حداقل در سطح IELTS 5.5)
 • گذرنامه
 • گواهینامه مهارت هایی که دارید
 • رزومه کاری

اگر شما با کشور آلمان آشنایی داشته باشید یا با کاریابی های معتبر این کشور که در زمینه تخصص شما فعالیت می کنند، ارتباط داشته باشید، احتمال دریافت ویزای این کشور برای شما بالا خواهد رفت.

 

 

 

 

کار در المان
کار در المان
 
 
 


 

مدت زمان اخذ و اعتبار ویزای کار آلمان

 
 
 

سوالی که ممکن است برای متقاضیان پیش بیاید این است که فرآیند اخذ ویزای کار در آلمان چه مدت طول خواهد کشید؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که برای دریافت کردن وقت سفارت آلمان تقریبا یک سال زمان میبرد. این زمان برای آماده کردن مدرک زبان زمان بسیار خوبی می باشد.

این ویزا معمولا برای ۴ سال صادر می گردد. همچنین اگر در قرارداد بسته شده، مدت زمان کار از ۴ سال کمتر باشد، به همان اندازه نیز ویزا دارای اعتبار است.

درباره اقامت دائم با ویزای کار باید گفت که پس از اینکه شما به اندازه ۳۳ ماه در این کشور اشتغال و زندگی کردید، اگر درخواست اقامت را بدهید وهمچنین اگر مدرک زبان شما B1 باشد، این مدت زمان ذکر شده تبدیل به ۲۱ ماه خواهد شد.

 

 

 

 

 

اخذ ویزای کار در آلمان و همراه داشتن خانواده

 
 
 

با اخذ ویزای کار در آلمان می توان اعضای دیگر خانواده خود را با خود به همراه برد. همه افرادی که تحت تکفل شما باشند،  مانند همسر و فرزندانی که زیر 18 سال سن داشته باشند، از همان ابتدا ویزای آلمان به آن ها تعلق خواهد گرفت و می توانند با شما در کشور آلمان زندگی کنند.

نکته دیگر در این زمینه این است که اجازه کار برای همسر شما هم میسر خواهد بود.

البته توجه داشته باشید که اجازه کار برای همسر و یا سایر اعضای خانواده شما در طی مدتی که از ویزای جستجوی کار در آلمان استفاده می کنید، به آسانی وجود ندارد.

جالب است بدانید که با مهاجرت کاری به آلمان، برای همسر و سایر اعضای خانواده که همراه شما هستند، علاوه بر اجازه کار در آلمان، امکان تحصیل رایگان در آلمان نیز برایشان فراهم می شود و همچنین هم شما و هم تمامی همراهانتان از مزایای شهروندی در آلمان بهرمند می شوید.

 

 
 
 
 

لیست مشاغل مورد نیاز در آلمان

 
 
 

سالانه لیست مشاغل مورد نیاز در آلمان را اعلام می کنند و شانس برای مشاغل زیر بیشتر خواهد بود، اما به حرفه های دیگر نیز ویزای کار آلمان تعلق خواهد گرفت. لیست این مشاغل عبارتند از تمام رشته های مهندسی شامل:

مهندسی فناوری اطلاعات (IT)، مهندسی نرم افزار و یا سخت افزار، مهندسی برنامه نویسی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی الکترونیک (انواع گرایش ها)، مهندسی برق (و یا برق صنعتی)، مهندسی الکتروتکنیک، مهندسی ساختمان، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی تجهیزات بهداشتی، مهندسی پروژه، مهندسی خودرو، مهندسی صنایع، مهندسی فناوری حفاری، مهندسی ژنتیک، مهندسی شیمی، مهندسی قدرت، مهندسی مخابرات، مهندسی جوش، مهندسی پزشکی، مهندسی مکانیک خودرو، مهندسی محیط زیست، مهندسی معدن، مهندسی احتراق، مهندسی اپتیک و لیزر، مهندسی مکاترونیک،

مهندسی لجستیک، مهندسی مواد، مهندسی اتوماسیون صنعتی، مهندسی نفت و مهندسی هوافضا

 

 

 

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان   آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا و جایگاه چهارم تولید ناخالص داخلی، نرخ تبدیل ارز و پنجمین تولید ناخالص داخلی برابری قدرت

مطالعه بیشتر »

مطالب این صفحه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.