با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شماره مجوز : 51445

مهاجرت کاری به هلند

مهاجرت کاری به هلند

مهاجرت کاری به کشور هلند که سهم بزرگی از اقتصاد آن بر اساس صنعت توریسم و گردشگری است و بازار کار خوبی برای تعداد زیادی از مشاغل است، متقاضیان بسیاری دارد. اکثر مردم کشور هلند مسلط به زبان انگلیسی هستند و این امر ورود به بازار کار این کشور را آسان تر کرده است. پایتخت هلند، شهر زیبای آمستردام است.

 

کشور هلند
کشور هلند

 

شرایط اخذ ویزای کار هلند

 

در صورت قصد گرفتن ویزای کار در هلند ابتدا باید برای شما یک مجوز کار یا اقامت از طرف کارفرما ارائه شود.
و اطمینان پیدا کنید که شغل مورد نظرتان در فهرست علاقه مندی های کشور هلند وجود دارد. چنانچه کارفرمای شما نتوانسته باشد در شغل مورد نظر، شخصی متخصص در هلند و پس از آن در اتحادیه ی اروپا یافت کند در آن صورت شغل مورد نظر را به فردی که تابعیتی به جز تابعیت کشورهای اتحادیه ی اروپا را دارد پیشنهاد می دهد.

مراتب کاری بدین صورت است که کارفرما نمی تواند شغل مورد نظر را در آغاز کار به فرد خارجی پیشنهاد دهد لذا باید در هلند 3 ماه آن را آگهی کند. اگر در انتهای این مهلت، شغل مورد نظر یافت نشد بار دیگر همان شغل را در اتحادیه ی اروپا به مدت 3 ماه آگهی کرده و در صورتی که در اتحادیه ی اروپا نیز فردی برای آن شغل تقاضای استخدام نکرد در نهایت کارفرما می تواند آن را به فرد خارجی پیشنهاد دهد.

کارفرما ابتدا درخواست مجوز کار را به آژانس بیمه ی کارفرمایان هلند یا UWV ارائه می دهد، سپس درخواست کار و اقامت فرد خارجی را همزمان به اداره ی مهاجرت و خدمات حقوقی IND ارائه می دهد. اداره ی مهاجرت IND اطلاعات مورد نظر را از آژانس بیمه ی کارفرمایان (UWV) دریافت می کند.

 

کشور هلند
کشور هلند

مشاغل پر تقاضا در ویزای کار هلند در سال 2021

  • کارگران با سابقه و حرفه ای
  • افراد مسلط به امور مالی و حسابداری
  • مهندسان
  • کارشناسان فروش
  • افراد متخصص در رشته ی IT
مهاجرت کاری به هلند
مهاجرت کاری به هلند

راه های مختلف کاریابی در هلند

 

_ آگهی کار در روزنامه ها و شبکه های اجتماعی
_ شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی کار
_ کارورزی در شرکت‌های چند ملیتی و بین المللی
_ مؤسسات معتبر کاریابی در هلند
_ وب سایت های موثق کاریابی در هلند

شرایط اخذ ویزای همراه هلند

 

متقاضی مهاجرت به هلند از طریق کار، سه ماه پس از اقامت در کشور هلند می‌تواند نسبت به اخذ ویزای همراه برای خانواده ی خود اقدام نماید. این نکته حائز اهمیت است که هویت افراد خانواده باید از طریق مدارک رسمی ثابت شود. افراد همراه و تحت سرپرستی متقاضی مهاجرت به هلند از طریق کار، با دریافت ویزای MVV می‌توانند به اقامت هلند دست پیدا کنند.

موارد مهم در اخذ ویزا همراه عبارت است از:

_همسر با حداقل 21 سال سن
_وجود اسناد رسمی ازدواج
_فرزندان زیر 18 سال
_تمکن مالی جهت حمایت مالی خانواده

 

کارمندان در هلند
کارمندان در هلند
 

اشتغال در زمان تحصیل در هلند

 

برای دانشجویان غیراروپایی که برای تحصیل نیاز به اجازه ی اقامت دارند، تأییدیه ی کار در پشت مجوز ذکر می شود: (اجازه ی کار مورد نیاز برای کار اضافی، سایر کارها مجاز نیستند). این بدان معناست که اگر دانش آموزان بخواهند کار کنند، باید درخواست اجازه ی کار TWV (از UWV) را بدهند. پس از آن می توانند حداکثر 16 ساعت در هفته در طول سال تحصیلی یا تمام وقت در ماه های تابستان (ژوئن، جولای و آگوست) مشغول به کار شوند.
مجوز کار برای انجام دوره ی کارآموزی به عنوان بخشی از تحصیل شما لازم نیست. توافق نامه ی کارآموزی باید بین کارفرما، کارآموز و موسسه ی آموزشی امضا شود.
نکته: دانشجویانی که تابعیت هر کشور اتحادیه ی اروپا / EEA یا سوئیس را دارند، محدودیتی برای کار ندارند.

 

مهاجرت کاری به هلند
مهاجرت کاری به هلند
 
کار داوطلبانه در هلند

 

اگر شما دانشجوی خارجی یا محقق علمی خارج از اتحادیه ی اروپا هستید و می خواهید به صورت داوطلبانه در هلند کار کنید، برای این کار نیازی به اجازه ی کار (TWV) ندارید، در عوض یک اعلامیه ی داوطلب کافی است. این اظهارنامه به مدت سه سال معتبر است. سازمان ها، مانند NGO ها می توانند از طریق UWV برای اعلامیه ی داوطلب درخواست دهند.
توجه داشته باشید که در صورت عدم نیاز به اعلامیه ی داوطلب، شما یک محقق علمی هستید که طبق بخشنامه ی تحقیقات علمی (2005/71 / EC) اجازه ی اقامت دارید.

مهاجرت کاری به هلند
مهاجرت کاری به هلند
 

اجازه ی کار برای کارآفرینان و مشاغل آزاد در هلند

 

کسانی که می خواهند برای راه اندازی کار خود به هلند بیایند باید برای اشتغال شخصی درخواست مجوز اقامت کنند. برای کسب صلاحیت این مجوز، کارآفرینان باید شرایط لازم برای عملکرد شغلی خود را داشته باشند و کلیه ی مجوزهای لازم برای عملکرد شرکت را در اختیار داشته باشند.
همچنین، فعالیت تجاری آنها باید سود قابل توجهی را برای هلند در بر داشته باشد. این مورد توسط کارشناسان در مینی سریال های دولت هلند مورد آزمایش قرار می گیرد، به عنوان مثال، وزارت آموزش، فرهنگ و علوم در مورد یک هنرمند مشاوره می دهد، اما در بیشتر موارد، IND از وزارت امور اقتصادی درخواست می کند.

برای تصمیم گیری از سیستم امتیاز استفاده می شود. در سه زمینه امتیاز کسب می شود:
_تجربه ی شخصی (آموزش، کارآفرینی و تجربه ی کار)
_تجارت (تجزیه و تحلیل بازار، محصول، خدمات، قیمت، سازمان و تأمین مالی)
_ارزش افزوده برای هلند (نوآوری، ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری)

کسانی که مایل به کار به عنوان یک حرفه ی خود اشتغالی در بخش مراقبت های بهداشتی هلند هستند، باید در ثبت احوال قانون بهداشت فردی (BIG) ثبت نام کنند که ارائه ی خدمات بهداشتی و درمانی توسط پزشکان فردی را تنظیم می کند. پذیرش در ثبت نام BIG امکان استفاده از عنوان حرفه ای را در سطح بین المللی فراهم می کند.

مهاجرت کاری به هلند

مهاجرت کاری به هلند
 
 
برای  موفقیت جهت اخذ ویزای کاری کشور هلند می‌ توانید با کارشناسان موسسه حقوقی بین المللی ایرانیان تماس حاصل نموده و از مشاوره تخصصی استفاده نمایید.

تحصیل در کشور هلند

تحصیل در کشور  هلند تجربه تحصیل در کشور هلند به واسطه بازار کار مناسب در این کشور مورد استقبال بسیاری از هموطنان ما قرار دارد. از آنجایی

مطالعه بیشتر »

مطالب این صفحه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.