مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

 

کشور کانادا از جمله مهاجرپذیرترین کشورها می باشد که از طرق مختلفی، امکان مهاجرت به این کشور میسر خواهد بود. یکی از راه هایی که امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت و پاسپورت کانادا با آن میسر است مهاجرت کاری به کانادا از طریق یکی از برنامه های کاری این کشور می باشد.

کانادا جمعیتی در حدود 37 میلیون نفر را در خود جای داده است. زبان رسمی کانادا زبان انگلیسی و فرانسوی است که می توان از این مطلب به عنوان دلایل موثر استقبال مهاجران از مهاجرت به این کشور است.

پایتخت کشور کانادا اتاوا می باشد. کانادا مساحتی در حدود 10 کیلومتر مربع دارد که بخش شمالی آن به دلیل موقعیت جغرافیایی از جمله سردترین مناطق کره زمین است و اکثرا خالی از سکنه و امکان زیست می باشد. واحد پول این کشور دلار کاناداست.

این روزها یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور کانادا اخذ ویزای کار است. از آنجایی که وضعیت اقتصادی و رفاه اجتماعی در این کشور در سطح مطلوبی قرار دارد و از سوی دیگر از جمعیت نسبتاً کمی نیز برخوردار است، هر ساله میزبان بیش از ۳۰۰۰ نیروی کار متخصص است که با داشتن ویزای کار در کانادا به یکی از استان های این کشور مهاجرت می کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق کار، معمولاً اقامت کارآفرینان و افرادی که دارای مهارت و تخصص مورد نیاز کشور کانادا هستند را مورد هدف قرار می دهد و دولت کانادا را ملزم می کند تا کسب و کار جدیدی برای این مهاجران ایجاد کند و با ایجاد شغل های خاص یک رقابت را در مقیاس جهانی رقم زند.

 

 

 

انواع ویزای کاری کانادا

از روش های بسیاری می توان ویزای كاری كانادا را دریافت نمود كه در اكثر آن ها شرایط ویزای کار کانادا برای متقاضی بر اساس سیستم امتیازبندی است این امتیازات بر اساس سن متقاضی، تحصیلات، سوابق كاری مرتبط با رشته تحصیلی، سطح زبان و … مورد بررسی قرار می گیرد.

مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا

 

 

 

عمده ترین روش های دریافت مجوز کار کانادا عبارتند از:

 

 

ویزای کار کانادا از طریق اکسپرس اینتری

 
 

شرکت در سیستم ورود سریع یا Express Entry مختص کسانی است که می خواهند از بدو ورود اقامت دائم کانادا یا کارت PR‌ کانادا را داشته باشند و به همراهان (‌ همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ) در کانادا زندگی نماید و به کار مشغول شود.

برای این امر شما باید پس از تشکیل پروفایل در سیستم امتیاز بندی وارد شوید و بعد از تایید صلاحیت برای کار در کانادا دعوت می شوید. در این صفحه می توانید جدول امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا را مشاهده کنید.

مطابق قوانین مهاجرتی کانادا عموما 3 پلن مهاجرتی تحت سیستم اکسپرس اینتری وجود دارد که در ابتدا نیاز به تعیین امتیاز شما می باشد.

این امتیازات براساس موارد زیر هستند:

ملیت
سن
سطح زبان
تعداد اعضای خانواده
تحصیلات

جزئیات پیشنهاد شغلی

ویزای کار کانادا از طریق برنامه تجاری

 
 

افرادی که از قراردادهای کاری و دعوت نامه از کمپانی های کانادایی که مورد تائید دولت کانادا هستند، برخوردارند؛ می توانند موفق به دریافت این نوع از ویزا گردند. یکی دیگر از ویزا های کاری کانادا، برنامه تجاری می باشد.
این ویزا برای مدت زمان کوتاه به افرادی که به جهت شرکت در فعالیت های تجاری و اقتصادی وارد کانادا می شوند و به عنوان نیروی کاری نمی توانند وارد کانادا گردند اعطا خواهد شد.
بدین معنی که افرادی که از طریق برنامه های تجاری وارد کشور کانادا می شوند باید تا مدت زمان معینی در خاک کانادا حضور داشته باشند که مدت کوتاهی هم خواهد بود. البته این نوع از ویزای کانادا قابلیت تمدید تا 6 ماه را نیز خواهد داشت.

 

کار در کانادا
کار در کانادا

 

 

ویزای کار کانادا از طریق برنامه کوتاه مدت پیشنهاد کاری

 
 

متقاضیان بسیاری سالیانه با داشتن اجازه کار موقت وارد کشور کانادا می شوند. در ابتدا برای اخذ ویزای کوتاه مدت کاری کانادا نیاز به اجازه کار موقت ( Temporary Work Permit ) خواهد بود که دریافت این مجوز با دعوتنامه کاری از یک کارفرما در کانادا میسر خواهد بود.
لازم به ذکر است که کارفرمای مورد نظر باید نیاز خود را به تخصص متقاضی کار در کانادا در موقعیت شغلی مشخص به اثبات رساند و نشان دهد که استخدام متقاضی برای کشور کانادا سودمند خواهد بود.

مجوز کاری برای چند سال هم قابلیت تمدید خواهد داشت. در صورتی که خودتان برای یافتن کارفرما اقدام کنید، هزینه اخذ جاب آفر از کانادا به حداقل ممکن خواهد رسید و جز هزینه های جانبی هزینه دیگری نخواهید داشت.
برای اخذ مجوز کاری، کارفرما باید اجازه استخدام از اتباع خارج از کشور کانادا را داشته باشد تا بتواند برای دریافت مجوز کاری اقدام کند.

متقاضی کار در کانادا باید شرایط ذیل را دارا باشد.

کارفرمای کانادایی به تخصص و توانایی متقاضی کار در کانادا نیاز داشته باشد که این امر نیاز بازار کار را نشان خواهد داد.
در صورت مشغول به کار شدن امکان تمدید مجوز کاری توسط درخواست کارفرما وجود خواهد داشت.
مجوز کاری با در دست داشتن دعوتنامه و یا پیشنهاد کاری اخذ می گردد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کانادا

 

اصل پاسپورت
ارائه شناسنامه به همراه ترجمه
ارائه مدارک تحصیلی به همراه ترجمه
اسناد نشان دهنده تمکن مالی
مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی
مدارک سوابق کاری اعم از بیمه و یا قرارداد کاری یا فیش حقوقی
نامه عدم سوء پیشینه
تست های پزشکی

برای  موفقیت جهت اخذ ویزای کاری کشور کانادا می‌ توانید با کارشناسان موسسه حقوقی بین المللی ایرانیان تماس حاصل نموده و از مشاوره تخصصی استفاده نمایید.

مطالب این صفحه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.