ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند

 

کشور فنلاند از جمله کشورهای حوضه اسکاندیناوی می باشد . سالانه به دلیل آسان بودن ویزای تحصیلی فنلاند، دانشجویان زیادی این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند. به طور کلی در دانشگاه های کشور فنلاند سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به متقاضیان ارائه می شود. دانشگاه های کشور فنلاند شامل دانشگاه های عادی و دانشگاه های پلی تکنیک می باشد. دانشگاه های پلی تکنیک برخلاف سایر دانشگاه های کشور فنلاند در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی دروس ارائه می دهد که به مسائل کاربردی و حرفه ای پرداخته می شود. از شرایط ورود به دانشگاه های پلی تکنیک، داشتن مدرک دیپلم حرفه ای و قبولی در آزمون ورودی آن به همراه سابقه کار می باشد.

 

شرایط ویزای تحصیلی در مدارس فنلاند :

 

شروع تحصیل در مدارس فنلاند از سن 7 سالگی می باشد. هرچند کودکان 6 ساله باید در پیش دبستانی ثبت نام کرده و آموزش های لازم را ببینند. دوره ی تحصیلات اجباری در مدارس 9 سال می باشد. پس از تمام شدن این دوره، افراد برای ورود به دانشگاه باید دوره ی سه ساله ی آموزش را سپری کنند.

 

شرایط ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی :

 

تحصیل در مقطع کارشناسی معمولا به زبان فنلاندی، سوئدی و در بعضی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی می باشد. اگر تحصیل به زبان فنلاندی یا سوئدی باشد، هزینه ی تحصیل رایگان است، اما اگر به زبان انگلیسی باشد، شهریه باید پرداخت شود که بین 8 تا 10 هزار یورو می باشد. به ازای ورود به دانشگاه ها احتیاجی به ارائه زبان نیست، اما ارائه آن شانس پذیرش شما را بالاتر می برد.

 

شرایط ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :

 

  همانند مقطع کارشناسی، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان فنلاندی و یا سوئدی می باشد. هرچند دانشجویان بین المللی می توانند تحصیلات خود را به زبان انگلیسی ادامه دهند. در این صورت ارائه مدرک آیلتس حداقل 6.5 اجباری می باشد. طول دوره کارشناسی ارشد بین 2 تا 3 سال می باشد و دانشجویان قبل از ورود حتما باید مدرک کارشناسی خود را به دانشگاه ارائه کنند.

 

شرایط ویزای تحصیلی در مقطع دکتری :

 

برای دریافت پذیرش در مقطع دکتری، افراد باید دارای شرایط ویژه ای باشد، مانند : آیلتس 7، مدرک کارشناسی ارشد، رزومه قوی و انگیزه نامه. برای پذیرش در این مقطع، افراد باید با اساتید مکاتبه کنند تا بتوانند تاییدیه پذیرش بگیرند. طول مدت دکتری بین 4 تا 6 سال می باشد و معمولا همراه با بورسیه تحصیلی است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید