ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی نروژ

 

نروژ یکی از کشورهای اروپایی می باشد و جمعیتی حدود 5 میلیون نفر دارد. به دلیل وجود ذخایر نفت و گاز، نروژ تبدیل به یکی از کشورهای ثروتمند جهان شده است که سالانه افراد زیادی به این کشور سفر می کنند. همچنین به دلیل تحصیل رایگان در این کشور، دانشجویان زیادی نروژ را به عنوان مقصد خود برای ادامه تحصیل انتخاب و اقدام به اخذ ویزای تحصیلی نروژ می کنند.

 

تحصیل در مدارس کشور نروژ :

 

تحصیل در مدارس نروژ از سن 6 تا 19 سالگی امکان پذیر است. اما تحصیل اجباری در مدارس از سن 7 تا 16 سالگی می باشد. افرادی که می خواهند وارد دانشگاه شوند، باید سه سال دیگر نیز تحصیل کنند تا آمادگی لازم را کسب کنند. دانش آموزان بین المللی نیز برای تحصیل در مدارس باید ویزای تحصیلی این کشور را کسب کنند و در مدارس بین المللی تحصیل کنند.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور نروژ :

 

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور نروژ به زبان انگلیسی و نروژی می باشد. داشتن مدرک سه ساله ی دبیرستان و همچنین داشتن آیلتس 6 برای ورود به این مقطع لازم است. دانشجویان بین المللی قبل از ورود به دانشگاه باید زبان نروژی را یاد بگیرند.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد :

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور نروژ نیز رایگان است. برای ورود به این مقطع دانشجویان باید دارای آیلتس 6.5 باشند. اگر زبان تدریس در این مقطع انگلیسی نباشد، دانشجویان باید یک دوره زبان نروژی را قبل از ورود به دانشگاه سپری کنند. طول دوره کارشناسی ارشد در نروژ معمولا بین 1 تا 2 سال است.

 

تحصیل در مقطع دکتری :

 

تحصیل در مقطع دکتری در کشور نروژ معمولا به زبان انگلیسی می باشد و طول این دوره بین 4 تا 6 سال است. برای ورود به این مقطع دانشجویان باید با اساتید مکاتبه کنند. داشتن رزومه قوی و آیلتس 7 شانس قبولی افراد را بالا می برد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید