با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شماره مجوز : 51445

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی

 

 ویزای تحصیلی، پیگیری آموزش در کشور مورد نظر است. برای اخذ ویزای تحصیلی گام اول پذیرش از دانشگاه کشور مقصد است. هر کشوری با توجه به قانون مهاجرت خود، هزینه های متفاوتی را برای اخذ ویزای تحصیلی درخواست می کنند.

با استفاده از ویزای دانشجویی، دانشجویان می توانند برای مدت ۱۲ ماه و یا بیشتر در خارج از کشور تحصیل کنند. با افزایش سریع آموزش بین المللی، دانشجویان بیشتری به دنبال تحصیل در کشور های خارجی هستند و بسیاری از آن ها، تحصیل در خارج از کشور را برای اقامت دائم در آن کشور در نظر می گیرند.

 

مدارک لازم جهت اخد ویزای تحصیلی

 

 – پاسپورت معتبر: گذرنامه معتبر برای شما و هر یک از افرادی که همراه شما هستند، اولین الزام برای سفر است. هر صفحه از پاسپورت باید به صورت جداگانه اسکن شود و به صورت PDF ذخیره گردد.

– اثبات دانشجو بودن: برای پذیرش تحصیلی از هر دانشگاهی در کشورهای دیگر، اثبات دانشجوی ایرانی بودن الزامی است . ین اثبات، اغلب با تائیدیه از موسسه آموزشی که در آن تحصیل میکنید انجام می پذیرد.

– نامه پذیرش از دانشگاه: نامه تاییدیه از دانشگاهی که برای تحصیل به آن درخواست داده اید، باید ضمیمه مدارک تان داشته باشید

– نمره زبان: داشتن حداقل نمره زبان برای ورود به دانشگاه الزامی می باشد.

– ریزنمرات تحصیلی: برای مقطع کارشناسی اسکن ریزنمرات پیش دانشگاهی و دیپلم و برای مقاطع بالاتر اسکن ریزنمرات لیسانس و ارشد الزامی می باشد.

– انگیزه نامه: داشتن انگیزه نامه مرتبط با رشته فرد متقاضی میتواند شانس پذیرش او را بالا ببرد.

– توصیه نامه: داشتن حداقل 2 الی 3 توصیه نامه از اساتید دانشگاهی میتواند رزومه شخص را گارانتی کند.

– نامه تمکن مالی: این گواهی می‌تواند به دو صورت به سفارت کشور مقصد ارائه شود : روش اول ارائه گواهی تمکن مالی به ارزش اعلام شده توسط سفارت کشور مقصد. روش دوم ارائه گواهی ضمانت و پشتیبانی توسط یکی از بستگان متقاضی در کشور مقصد که در کل مدت زمان تحصیل توانایی پشتیبانی شما را داشته باشد.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

 

اخذ ویزای تحصیلی هر کشور دارای قوانین و شرایط مخصوص به خود می باشد که آن را اداره مهاجرت هر کشوری تعیین می کند. از شروط اساسی برای اخد این ویزا را میتوان معدل، نمره زبان و تمکن مالی مناسب دانست.

معدل: هر دانشگاهی معمولا یک سری حد نصاب هایی برای معدل دارد.

نمره زبان: داشتن حداقل نمره زبان برای پذیرش از دانشگاه ها الزامی است. مدرک زبان می تواند IELTS  یا TOEFL باشد و برای بعضی از کشورها GRE نیز الزامی می باشد.

پشتیبانی مالی: پشتیبانی مالی، برای افراد بالای ۱۸ سال، مدارک تمکن مالی آن فرد محسوب می شود. تمکن مالی آن شخص باید تمامی هزینه های تحصیل و مخارج زندگی در کشور مورد نظر را پشتیبانی کند. برای افراد زیر ۱۸ سال، مدارک مالی سرپرست باید تمامی هزینه های تحصیل و مخارج زندگی را تامین نماید. برای افرادی که در کشور محل تحصیل، خانواده و بستگانی در این کشور دارند، می توانند از آن ها برای مخارج تحصیل و زندگی کمک بگیرند.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.