با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شماره مجوز : 51445

تحصیل در روسیه

تحصیل در کشور روسیه

تحصیل در روسیه که یکی از کشورهای دارای دانشگاه های معتبر در دنیا است طرفداران زیادی دارد. روسیه که عنوان پهناورترین کشور جهان را به خود اختصاص داده است در شمال اوراسیا قرار دارد و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد.

این کشور با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی، و با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد.

تحصیل در روسیه
تحصیل در روسیه

 

 

نظام آموزشی روسیه

روسیه از نظام آموزشی بسیار پیشرفته ای برخوردار است و دانشگاه های آن با برخورداری از امکانات لازم و متخصصین مجرب در زمینه های مختلف تحصیلی مانند مهندسی، پزشکی و علوم انسانی شرایط  مناسبی را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.

نظام آموزش عالی روسیه توسط دو بخش خصوصی و دولتی اداره می گردد که از سال 2003 عضو سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه ی اروپا است. دانشگاه ها به صورت تمام وقت و پاره وقت برگزار شده و این دروس به دو زبان روسی و انگلیسی ارائه می شوند.

 

دوره های آموزشی

دانشگاه ها دوره ای یک ساله برای دانشجویان خارجی برگزار می کنند که در آن به آموزش روسی می پردازند. همچنین لازم به ذکر است که دوره هایی با عنوان پادفک وجود دارند که متناسب با رشته ی تحصیلی موردنظر ارائه می شوند و دانشجویان در آن دروس پیش نیاز را به زبان روسی می گذرانند.

با گذراندن این دوره فرد علاوه بر دروس پیش نیاز با فرهنگ، شیوه ی زندگی و تاریخ روسیه آشنا می‌شود و همچنین گواهی تعیین سطح زبان روسی دریافت می کند.

بطورکلی طول دوره های پادفک حدود 120 ساعت آموزش در روسیه است که معمولاً از 8 تا 10 ماه به طول می‌انجامد. و زمان ثبت‌ نام آن از نیمه‌های فروردین (آوریل) شروع می‌شود و تا اوایل مرداد (ژوئیه) ادامه دارد. اکثر دوره‌های پایه هزینه دارند و به نسبت دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی متفاوت می باشند.

تحصیل در روسیه
تحصیل در روسیه
سال تحصیلی در روسیه

سال تحصیلی در روسیه به دو ترم تقسیم می‌شود. این برنامه برای همه دانشگاه‌ها الزامی است.

دوره اول از سپتامبر تا ژانویه

دوره ی دوم از فوریه تا ژوئن

 

  رتبه بندی دانشگاه ها

24 دانشگاه در روسیه وجود دارد که در رده‌ بندی دانشگاه‌های جهانی QS (سال 2018) قرار دارند.10 تای آن‌ها در بین 400 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. روسیه همچنین با حضور قابل ‌توجه در رده‌ بندی دانشگاه‌های QS EECA، جزو 300 دانشگاه مطرح اروپا است.

 

دانشگاه های برتر روسیه
  1. دانشگاه دولتی مسکو لومونسوف (Lomonosov Moscow State University)
  2. دانشگاه دولتی نووسیبیرسک (Novosibirsk NUS)
  3. دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ (Saint Petersburg State University)
  4. دانشگاه ایالتی تومسک (Tomsk State University)
  5. دانشگاه دولتی فیزیک و فناوری مسکو (Moscow Institute of Physics and Technology)
  6. دانشکده فنی دانشگاه باومان مسکو (BMSTU)
  7. موسسه فیزیک مهندسی مسکو ( دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای Mephi) National Research) Nuclear University Mephi)
  8. دانشگاه ملی تحقیق – دانشکده اقتصاد (National Research University Higher School of Economics)
  9. موسسه دولتی روابط بین المللی/ دانشگاه MGIMO (Moscow State Institute of International Relations)
  10. دانشگاه پلی تکنیک تامسک (National Research Tomsk Polytechnic University)

 

تحصیل در کشور فنلاند

تحصیل در فنلاند   کشور فنلاند از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشد . به دلیل آسان بودن ویزای تحصیلی فنلاند، سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل به

مطالعه بیشتر »

مطالب این صفحه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.