کار در فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه

کشور فرانسه از جذاب ترین مقاصد گردشگری دنیا است که مورد توجه بسیاری از مردم جهت انواع مهاجرت ازجمله مهاجرت کاری قرار گرفته است. جاذبه های توریستی فرانسه و همچنین تحصیل نسبتا ارزان، افراد را برای ادامه ی زندگی و کار در این کشور مشتاق تر کرده است. تسلط کافی به زبان فرانسوی فرایند جستجوی کار را برای شما آسان تر خواهد کرد.

 
پرچم کشور فرانسه
پرچم کشور فرانسه
 

ویزا کاری فرانسه

 

ویزای کار طولانی مدت فرانسه برای افرادی که مایل به ورود به فرانسه هستند و برای مدت بیش از سه ماه، حداکثر یک سال، در آنجا برای کار باقی می مانند، تعیین شده است.

برای هر یک از این ها شرایط و ضوابط ویژه ای وجود دارد و وظایفی که باید به درستی انجام شود، برای اینکه بتوانید با موفقیت ویزای کار طولانی مدت را بدست آورید.

این ویزا برای افرادی است که قصد دارند به فرانسه بیایند و برای مدت طولانی تر از 90 روز باقی بمانند، تنها با هدف پرداختن به یک فعالیت مشخص.

درنهایت اخذ ویزای کار در کشور فرانسه امری حقوقی است که باید تمام مراحل قانونی آن طی شود. تنها داشتن یکی از شرایط زیر برای اخذ اقامت کافی نیست.

همچنین دارا بودن تخصص بالا برای افرادی که پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما ندارند ضروری است.  
نمایی از فرانسه
نمایی از فرانسه
   

انواع ویزا های کاری

 

نوعی از ویزا وجود دارد که شما بدون دعوت نامه از کارفرما می توانید وارد این کشور شده و پس از انجام امور لازم مشغول به کار شوید.

مانند ویزای تحصیلی که با اخذ آن به مدت یک سال می توان ویزای کاری این کشور را دریافت نمود. در ادامه به شرح  دیگر انواع ویزا می پردازیم:

 

ویزای کارمندان حقوق بگیر فرانسه

برای افرادی که مایلند حداکثر یک سال در فرانسه کار کنند. هنگام درخواست برای این نوع ویزا، فرد باید یک قرارداد کاری را به طور صحیح تایید شده توسط DIRECCTE ارائه دهد.

 
کارمندان در فرانسه
کارمندان در فرانسه
   

ویزای کار فرانسه برای ایجاد و اداره ی یک تجارت یا شرکت

اگر مایل به ایجاد و اداره ی مشاغل یا شرکتی در فرانسه هستید، پس باید این نوع ویزا را درخواست کنید، خواه این اقدام شخصی شما باشد یا با همکاری یک شرکت دیگر. فراموش نکنید که مدارک اضافی بیش از حد معمول از شما خواسته می شود، زیرا اثبات توانایی مالی برای ایجاد تجارت، برنامه ریزی شده است.

 
کارمندان در فرانسه
کارمندان در فرانسه
   

ویزای کار فرانسه برای افراد حرفه ای و مستقل

برخی مشاغل وجود دارند که به عنوان ضابطان، دفاتر اسناد رسمی، مدیران قضایی و نمایندگان عمومی بیمه و غیره، مجاز به اتباع غیر اتحادیه ی اروپا نیستند. سایر موارد به عنوان پزشک، وکیل، معمار و غیره نیاز به مجوز از نهاد حرفه ای مربوطه دارند.

بنابراین قبل از اقدام به این نوع ویزا، مطمئن شوید که برای انجام حرفه ی خود در فرانسه باید چه کاری انجام دهید.

 
ویزا کاری فرانسه
ویزا کاری فرانسه
   

ویزای ورزشی اقامت طولانی مدت فرانسه

هر ورزشکار یا ورزشکاری که بخواهد حداکثر یک سال وارد فرانسه شود و در آن بماند باید مجوز انجام فعالیت های ورزشی را دنبال کند. اگر متقاضی شاغل باشد و در ازای فعالیتی كه انجام می دهد، مزدی دریافت كند، باید به عنوان “كارمند حقوق بگیر” تقاضا كند.

از طرف دیگر، هنگامی که متقاضی، حقوقی دریافت نمی کند، باید به عنوان “بازدید کننده” درخواست کند، با این حال، در این حالت، باشگاه یا موسسه ی ورزشی باید اقامت متقاضی را در فرانسه حمایت کند، از جمله محل اقامت، بیمه، حمل و نقل و غیره.

 
ویزا ورزشی فرانسه
ویزا ورزشی فرانسه
   

ویزای اقامت طولانی مدت فرانسه برای کارهای داوطلبانه

این ویزا برای افرادی است که مایل به انجام کارهای بشردوستانه در فرانسه، حداکثر تا یک سال و بیش از سه ماه هستند. اگر قصد دریافت چنین ویزایی را دارید، به خاطر داشته باشید که باید مراحل درخواست ویزا را از طریق یک بنیاد یا انجمن فرانسوی که توسط مقامات فرانسه به عنوان خیریه ی خدمات عمومی ثبت شده شناخته شده است، شروع کنید.

 
مهاجرت کاری به فرانسه
مهاجرت کاری به فرانسه
   

ویزای کار سازمان بین المللی فرانسه

متقاضیانی که برای کار رسمی در فرانسه با یک سازمان بین المللی در نظر گرفته می شوند، باید برای این نوع ویزا اقدام کنند.

 
چگونگی اقدام برای ویزای کار فرانسه و مراحل اخذ آن

هر متقاضی باید مراحل خاصی را طی کند تا روند درخواست ویزای کار طولانی مدت فرانسه را به طور کامل و با موفقیت انجام دهد.

لازم است بدانید که آیا شما نیاز به ویزای کار فرانسه دارید یا خیر. همه چیز به ملیت شما و بخشی از فرانسه که می خواهید از آن بازدید کنید بستگی دارد.

برخی از گروه های بین المللی وجود دارند که مایلند تحت اهداف کاری وارد فرانسه شوند و بیش از سه ماه در آنجا بمانند که برای اجازه ی اقامت نیازی به اخذ ویزای اقامت طولانی ندارند.

هر شهروند دیگر، فارغ از اینکه کدام قسمت از فرانسه قصد بازدید از آن را داشته باشد، برای اجازه ی ورود و اقامت در این کشور باید ویزای اقامت طولانی مدت را دریافت کند. اما برای اینکه فردی بتواند کار کند تقریباً در هر مورد باید اجازه ی اقامت و کار گرفته شود.

تصمیم بگیرید که می خواهید در کدام دسته از ویزای طولانی مدت (Long Stay Work)  فرانسه قرار بگیرید.

تمام دسته های ویزای کار را بررسی کنید و بفهمید در کدام دسته قرار می گیرید. سپس برای شروع روند درخواست، آماده شوید. پرونده ی اسناد را تکمیل کنید.

   
کار در فرانسه
کار در فرانسه
   
مدارک درخواست ویزای کار فرانسه به شرح زیر است:

_تکمیل فرم درخواست ویزای کار فرانسه، مطمئن شوید که فرم را به درستی و صادقانه تکمیل کرده اید.

_شما باید دو عکس جدید را به همراه سایر اسناد ارائه دهید.

_گذرنامه ی خود را از نظر اعتبار و تاریخ صدور بررسی کنید. زیرا باید در 10 سال گذشته صادر شود و حداقل 3 ماه پس از پایان اقامت برنامه ریزی شده ی شما در فرانسه اعتبار داشته باشد. گذرنامه باید حداقل دو صفحه ی خالی داشته باشد تا بتوانید برچسب ویزا را روی آن قرار دهید.

_اثبات تمکن مالی؛ مقامات فرانسوی می خواهند بدانند که چگونه در فرانسه بودجه ی خود را تأمین می کنید. به همین دلیل است که شما باید اسناد زیر را که به شرایط شما مربوط می شود، به عنوان بخشی از این نیاز ارائه دهید:

_اظهارات بانکی اخیر _قرارداد کار با ذکر حقوق شما، اگر در فرانسه کار می کنید. _درآمد حاصل از املاک اجاره ای. _طرح مزایای بازنشستگی.

_نامه ای از طرف اسپانسر مبنی بر آمادگی برای تأمین هزینه های شما برای دوره ی اقامت، همراه با اسنادی که مالکیت پول حامی مالی را تأیید می کند. (به عنوان مثال اظهارات بانکی 3 ماه گذشته و… .)

_اسناد دیگری که اثبات می کند شما توانایی تأمین هزینه های زندگی خود را برای کل مدت اقامت در فرانسه دارید.

_گواهی سو ءپیشینه ی کیفری نشان می دهد که شما هیچ پرونده ی جنایی علنی ندارید. _اثبات هزینه ی ویزای کار فرانسه پرداخت شده. _اسناد اضافی برای ویزای حقوق بگیران

_فرم OFII (این فرم تکمیل شده برای درخواست اجازه ی اقامت در فرانسه، برای اقامت بیش از سه ماه است.)

_قرارداد کاری؛ توافق نامه ی کار اصلی به همراه یک نسخه از آن باید به تصویب DIRECCTE ارائه شود. پس از تأیید، OFII کارفرما را مطلع می کند و سپس تصویب را به کنسولگری ذی صلاح فرانسه می رساند.

_گواهی پلیس، یک چک پرونده ی سوابق کیفری ملی که باید در کشور خود تهیه کنید، و نباید بیشتر از سه ماه باشد.

     

مطالب این صفحه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.