با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شماره مجوز : 51445

مهاجرت کاری به مجارستان

مهاجرت کاری به مجارستان

مجارستان به عنوان بخشی از اتحادیه ی اروپا (اتحادیه ی اروپا) و پیمان شینگن، مکانی جذاب برای شرکت ها و استعدادهای خارج از کشور است و امکان دستیابی افراد به فرصت های شغلی مناسب را فراهم کرده است، به همین دلیل یکی از بهترین شیوه های مهاجرت به این کشور، مهاجرت کاری است.

 

 

کشور مجارستان
کشور مجارستان

انواع مجوز های کار در مجارستان

 

کلیه ی شهروندان غیر اتحادیه ی اروپا برای زندگی و کار در مجارستان باید ویزای کار و اجازه ی کار داشته باشند. شما به عنوان کارفرما مسئول اکثر مراحل، از جمله ارائه ی مدارک به مقامات مهاجرت هستید. برخی از گزینه ها عبارتند از:

مجوزهای کار انفرادی:

اتباع خارجی که می خواهند بیش از 90 روز و بیش از 180 روز در مجارستان کار کنند باید برای مجوز کار فردی درخواست دهند.

مجوزهای کار مشترک:

مجوزهای کار مشترک برای اتباع خارجی است که قصد دارند در مدت 180 روز و بیش از 90 روز در مجارستان کار کنند.

اجازه ی اقامت:

مجارستان اجازه ی اقامت (که به آن tartózkodási نیز گفته می شود) به مدت 90 روز را می دهد.

روش تک درخواست:

یک تبعه ی کشور ثالث می تواند بیش از 90 روز اما کمتر از 180 روز از طریق روش درخواست واحد در مجارستان اقامت داشته باشد. این مجوز بر اساس رابطه کاری با یک کارفرمای مجارستانی است.

علاوه بر اجازه ی کار، کارمندان شما به ویزای کار مجارستان نیز احتیاج دارند.

 

 مهاجرت کاری به مجارستان
مهاجرت کاری به مجارستان

انواع ویزاهای کاری مجارستان

 

ویزای استخدام فصلی:

هرکسی که در کشاورزی، باغداری، دامداری یا ماهیگیری کار می کند باید دارای اجازه ی کار و ویزای کار فصلی باشد. این ویزا هم برای ورودهای یک بار و هم برای چندین بار حساب می شود و به متقاضی اجازه می دهد بیش از سه ماه اما کمتر از شش ماه کار کند.

 

کشاورزان در مجارستان
کشاورزان در مجارستان

کارت آبی اتحادیه ی اروپا:

هر کارمند با مهارت بالا از یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می تواند کارت آبی اتحادیه ی اروپا را دریافت کند به شرط آنکه اجازه ی اقامت نیز داشته باشد. برای واجد شرایط بودن باید 18 ماه اقامت قانونی در یک کشور عضو را ثابت کنند.

 

 مهاجرت کاری به مجارستان
مهاجرت کاری به مجارستان

 

 

ویزای تجاری شینگن:

شهروندان غیراروپایی که برای اهداف تجاری کوتاه مدت به یک کشور شنگن سفر می کنند می توانند این ویزا را برای ورودهای تک یا چند بار دریافت کنند. این ویزا به دارندگان آن این امکان را می دهد تا بیش از شش ماه به مدت 90 روز در کشور بمانند.

 

ویزای شینگن کاری:

 

هرکسی که برای فرصت های شغلی کوتاه مدت به مجارستان سفر می کند، باید برای این ویزا اقدام کند.

 

کار در مجارستان
کار در مجارستان

 

 

شرایط لازم برای اخذ مجوز کار مجارستان

 

شما باید از طرف همه ی کارمندان مجوز کار را پس از برآورده سازی شرایط مختلف دریافت کنید. ابتدا به مدت 15 روز شغل خود را در اداره ی کار مجارستان تبلیغ کنید تا به اتباع بیکار مجارستان اجازه ی درخواست داده شود. سپس، یک درخواست نیروی انسانی معتبر به شعبه ی منطقه ای مرکز کار ارسال کنید. مجارستان برای کارمندان خارجی سهمیه در نظر گرفته است و تعداد مجوزهای کار شما برای خارجی ها نمی تواند از متوسط ​​تعداد کارگران درخواست شده توسط کارفرمایان در سال گذشته بیشتر باشد.

از آنجا می توانید روش کلی یا ساده را دنبال کنید. مرکز کار تصمیم نهایی در مورد اینکه آیا می توانید اجازه ی کار را طی 10 تا 30 روز از زمان درخواست دریافت کنید، خواهد گرفت. پس از تأیید، شما مصوبه ی صادر شده توسط مرکز کار را دریافت خواهید کرد.

 

 

کارمندان در مجارستان
کارمندان در مجارستان

 

 

ساعات کاری در مجارستان

 

روزهای کاری کشور مجارستان 5 روز و ساعات کاری 8 ساعت است. حسابدار شرکت مسئول آماده سازی فیش حقوقی کارمندان است. حقوق افراد در اول هر ماه با توجه به قراداد آنها با کارفرما بصورت نقدی یا واریز به حساب بانکی آنها پرداخته می شود.

همچنین کلیه ی کارفرمایان در کشور مجارستان موظف هستند که در زمان استخدام یک نیروی جدید، مالیات پرداخت کنند.

 مهاجرت کاری به مجارستان
مهاجرت کاری به مجارستان

 

 

مراحل دریافت ویزای کار مجارستان

 

هر ویزای کاری مجارستان روند درخواست متفاوتی دارد. به عنوان مثال، برخی از کارمندان شما ممکن است واجد شرایط دریافت کارت آبی اتحادیه ی اروپا باشند. آنها باید:

_سند مسافرتی معتبر داشته باشید.

_هدف از ورود و خروج آنها را تأیید کنید.

_شرایط قانونی استخدام را داشته باشید.

_بیمه ی درمانی کامل داشته باشید.

_آدرس معتبری برای اقامت آنها در مجارستان گزارش دهید.

روش درخواست شامل ارسال گذرنامه ی معتبر، داده های بیومتریک، یک برنامه و مدارک فوق است. پس از تأیید کارت آبی اتحادیه ی اروپا، ریاست منطقه، اجازه ی صدور ویزای اجازه ی اقامت را صادر کرده و به مقامات کنسولی اطلاع می دهد.

 

 مهاجرت کاری به مجارستان
مهاجرت کاری به مجارستان
 
دیگر نکات کار در مجارستان:

 

ارتباط با مرکز اشتغال مجارستان

 

اگر می خواهید از شهروندان منطقه ی اقتصادی اروپا (EEA) استخدام کنید، به یاد داشته باشید که نیازی به ایجاد یک قرارداد کاری یا کسب مجوز کار ندارید. با این حال، شما باید مرکز کار را در مورد استخدام مطلع کرده و داده های خاصی از جمله تعداد افراد شاغل به همراه سن، تابعیت، مدارک و سایر موارد را ارائه دهید. طبق قوانین مرکز اشتغال مجارستان باید سه سال پس از پایان کار، کارمند را نگه دارید.

 

شرکای جهانی را برای گسترش کمک انتخاب کنید

 

Globalization Partners دارای شرکت های تابعه در سراسر جهان است که می توانند به شما در ارتباط با بازارهای جدید، یافتن کارکنان با استعداد و رشد کسب و کار خود در طی یک یا دو روز کمک کنند.

 

 

 مهاجرت کاری به مجارستان
مهاجرت کاری به مجارستان

ویزای کار سوئد

ویزای کاری سوئد ویزای کار کشور سوئد یکی از ویزاهای ارزشمند کاری می باشد که دلیل آن صنعتی بودن و وجود کمپانی های مهم و شناخته شدۀ دنیا

مطالعه بیشتر »

مطالب این صفحه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.