ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

 

کشور سوئد یکی از کشورهای حوضه اسکاندیناوی  و چهارمین کشور بزرگ اروپایی می باشد. کشور سوئد هر ساله به دلیل آسان بودن پذیرش تحصیلی مقصد بسیاری از دانشجویان می باشد که برای ویزای تحصیلی سوئد اقدام می کنند.

 

شرایط ویزای تحصیلی در مدارس سوئد :

 

تحصیل در مدارس از سن 7 سالگی اجباری می باشد، اما از سن 6 سالگی باید دوره پیش دبستانی را بگذرانند. تحصیلات ابتدایی و متوسطه در این کشور الزامی می باشد که مدت آن 9 سال است. برای وارد شدن به دانشگاه باید دوره های آمادگی ورود به دانشگاه که سه سال است را بگذرانند. تحصیل برای کسانی که در حوضه اروپا زندگی می کنند رایگان است، اما دانشجویان بین المللی باید شهریه پرداخت کنند.

 

شرایط ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی :

 

تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه سوئد به زبان سوئدی و انگلیسی می باشد و پذیرش برای اتباع کشورهای دیگر امکان پذیر است. برای ورود به مقطع کارشناسی فرد باید دارای آیلتس 6 باشد. طول دوره کارشناسی بین 3 تا 4 سال است.

 

شرایط ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز همانند دوره لیسانس به دو زبان انگلیسی و سوئدی برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. رشته های ارائه شده در دانشگاه های سوئد در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شوند. مدرک زبانی که افراد برای ادامه تحصیل در این مقطع باید ارائه دهند مدرک زبان آیلتس 6.5 است. دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد یک سال نیم تا دو سال می باشد و افراد باید طی گذراندن این دوره تعداد 60 الی 120 واحد درسی را بگذرانند.

 

شرایط ویزای تحصیلی در مقطع دکتری :

 

تحصیل در مقطع دکترا در سوئد مانند دیگر کشورها مستلزم ارائه تاییدیه از سوی استاد راهنما می باشد. زبان مورد نیاز در این مقطع انگلیسی می باشد و طول دوره ی دکتری بین 4 تا 6 سال است. داشتن رزومه قوی، انگیزه نامه، و نمره زبان آیلتس 7 از جمله مواردی است که در پذیرش شخص برای این مقطع کمک بسیاز زیادی می کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید