با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شماره مجوز : 51445

تحصیل در کشور فرانسه

تحصیل در فرانسه

فرانسه کشوری است که تحصیل در آن اقتصادی است .هزینه ارزان زندگی و فرصتهای شغلی، برجسته ترین عوامل برای تحصیل در فرانسه می باشند.

هزینه  به مراتب ارزانتر از هزینه تحصیل در سایر کشورهای اروپایی است و صنعتی بودن فرانسه باعث شده فارغ التحصیلان از بازار خوبی برخوردار باشند.

کشور فرانسه هر سال بیش از 23 درصد بودجه ملی را به آموزش اختصاص می دهد . دلیل اصلی بسیاری از افراد جهت تحصیل در کشور فرانسه عالی بودن مدارک تحصیلی فرانسه ، کیفیت آموزش در فرانسه می باشد .کشور فرانسه کشوری است که تحصیل در آن به صورت نیمه رایگان می باشد.

 

 

تحصیل در مقطع لیسانس

 

تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس 3 تا 4 ساله بوده و در دانشگاه های دولتی و خصوصی ارائه می شود. به منظور اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع لیسانس می بایست مدرک دیپلم معتبر داشته و همچنین مدرک قبولی در دانشگاه های ایران را ارائه نمود.

حداقل نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه تافل 550 یا آیلتس 6 می باشد. لازم به ذکر است که تحصیل در مقطع تحصیلی لیسانس در کشور فرانسه عموماً به روش تحقیقاتی می باشد.

امکان کار دانشجویی به مدت ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته امکان پذیر خواهد بود. امکان درخواست ویزای همراه در این مقطع تحصیلی وجود نخواهد داشت.

 

 

تحصیل در فرانسه
تحصیل در فرانسه

 

 

 

 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

 

تحصیل در فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع فوق لیسانس ۲ الی ۳ ساله بوده و نیازمند داشتن مدرک تحصیلی لیسانس معتبر به همراه نامه پذیرش در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های ایران می باشد.

به منظور تحصیل در این مقطع تحصیلی به حداقل نمره زبان معادل آیلتس ۶ تا ۶.۵ نیاز خواهد بود. امکان کار دانشجویی به مدت ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته امکان پذیر خواهد بود.

امکان اخذ ویزای همراه در این مقطع تحصیلی وجود خواهد داشت ولی اجازه کار همراه با موافقت و تایید اداره مهاجرت فرانسه با داشتن مدرک زبان فرانسه یا در مواردی انگلیسی امکان پذیر خواهد بود.

 

تحصیل در مقطع دکترا

 

تحصیل در فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی کشور فرانسه در مقطع دکتری نیازمند داشتن مدرک فوق لیسانس معتبر به همراه رزومه قوی تحقیقاتی و تحصیلی بوده و عموما بصورت بورسیه و فاند اعطا می شود.

دانشجو به منظور تحصیل در این مقطع می بایست شخصا اقدام به مکاتبه و پذیرش با دانشگاه موردنظر کرده و پس از موفقیت در گرفتن سوپروایزر یا همان پشتیبان مالی اقدام به تحصیل در این مقطع تحصیلی نماید.

تحصیل در این مقطع از ۳ تا ۵ سال متغیر بوده و به صورت علمی تحقیقاتی امکان پذیر خواهد بود. همچنین امکان کار تحقیقاتی با دریافت حقوق در این دوره برای دانشجو وجود خواهد داشت. همچنین امکان اخذ ویزای همراه در این مقطع تحصیلی امکان پذیر خواهد بود.

 

ویزای تحصیلی فرانسه به همراه بورس تحصیلی

 

دولت فرانسه هر ساله بورسیه ای را برای متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا ارائه می دهند که ویژه دانشجویان بین المللی و غیر اروپایی است.

این بورسیه دارای کمک هزینه ای به میزان ماهیانه ۴۵۰ یورو می باشد. اخذ بورسیه تحصیلی در فرانسه نیازمند داشتن رزومه تحصیلی و تحقیقاتی قوی بوده و ترجیحا دانشجو می بایست دارای مقالات معتبر بین المللی بوده و دارای نمره زبان آیلتس ترجیحا ۷ باشد.

لازم به ذکر است که تحصیل به این روش بصورت کاملاً رایگان نبوده اما بخش زیادی از هزینه های تحصیلی دانشجو را شامل می شود.

مهلت ارسال درخواست بورسیه از 1 فوریه تا 1 می هر سال است. از رشته های مورد پذیرش در مقطع بورسیه می توان به علوم اجتماعی، زبان شناسی، فناوری اطلاعات، مدیریت، اقتصاد و پزشکی اشاره کرد.

 

هزینه های تحصیلی

 

تحصیل در فرانسه و بسیاری از کشورهای جهان مستلزم صرف هزینه می باشد. این شامل هزینه های تحصیل و زندگی در طول مدت تحصیل در این کشورها می باشد.

تحصیل در مدارس بین المللی فرانسه از ۳۰۰ یورو در سال، مقطع لیسانس ۲۰۰ تا ۶۰۰ یورو در سال در رشته های پزشکی و غیر پزشکی، و در مقطع فوق لیسانس بین ۲۶۰ تا ۴۰۰ یورو در سال می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه عموماً از طریق بورسیه و فاند بوده و کمک هزینه ای در حدود ۴۵۰ یورو بصورت ماهیانه به همراه هزینه تحصیل در حدود ۱۰ هزار یورو به دانشجویان مقطع دکترا پرداخت خواهد شد.

همچنین هزینه عمومی تحصیل در مقطع دکترا در حدود ۳۸۰ یورو می باشد؛هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی در فرانسه بین ۷ تا ۲۰ هزار یورو در سال هزینه در بر خواهد داشت.

این هزینه ها بعلاوه هزینه بیمه سالیانه دانشجو می باشد. لازم به ذکر است میانگین هزینه زندگی در فرانسه برای هر نفر ماهیانه بین 800 تا 1100 یورو می باشد.

 

 

تحصیل در فرانسه
تحصیل در فرانسه

 

 

معرفی دانشگاه های فرانسه

 

دانشگاه های فرانسه دارای کیفیت آموزشی بسیار بالا بوده و مقصد دوم متقاضیان تحصیل در دانشگاه های خارجی شناخته شده است.

تحصیل در دانشگاه های فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه از دو طریق تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی امکان پذیر خواهد بود. در ادامه به معرفی مهم ترین دانشگاه های کشور فرانسه خواهیم پرداخت.

 

• دانشگاه سوربن
• دانشگاه پلی تکنیک پاریس
• دانشگاه سوربن
• دانشگاه گرنوبل-آلپ
• دانشگاه لویی پاستور
• دانشگاه استراسبورگ
• دانشگاه PSL

 

ویزای تحصیلی فرانسه و مدارک و شرایط مورد نیاز

 

به منظور مهاجرت تحصیلی به فرانسه، متقاضی می بایست درخواست خود را به همراه مدارک مورد نیاز بصورت آنلاین و یا از طریق سفارت فرانسه در کشور خود تقدیم کرده و منتظر نتیجه درخواست باشد. معمولا تا 2 ماه پس از ارائه درخواست نتیجه اعلام می شود.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه به شرح زیر می باشد:

• پاسپورت با اعتبار حداقل سه ماه
• فرم درخواست ویزا؛ اگر زیر 18 سال هستید والدین یا سرپرست شما باید درخواست را امضا کنند.
• سه قطعه عکس پاسپورتی
• پرداخت هزنیه 99 یورویی برای درخواست ویزا
• نامه ثبت نام از دانشگاه
• اثبات تمکن مالی: هزینه تحصیل + حداقل 615 یورو در ماه، برای دوره کامل تحصیلی
• بیمه درمانی با پوشش معتبر در فرانسه
• کپی بلیط هواپیما
• تکمیل فرم OFII
• اثبات داشتن محلی برای اقامت در فرانسه مانند اجاره نامه برای حداقل سه ماه یا رزرو هتل
• کپی CV
• کپی دیپلم و مدارک تحصیلی
همچنین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای جستجوی کار پس از تحصیل در فرانسه به شرح زیر می باشد:
• نداشتن سابقه اخذ ویزای اقامتی
• اتمام تحصیلات دانشگاهی در فرانسه
• نمره تافل و یا آیلتس مناسب
• پرداخت هزینه درخواست ویزا
• پیشنهاد کاری با حداقل حقوق مصوب قانون کار فرانسه

 

 

 

لازم به ذکر است مدت زمان صدور ویزا درحدود 90 روز خواهد بود.
همچنین ویزای همراه برای مقاطع تحصیلی فوق لیسانس به بالا در صورت موافقت اداره مهاجرت فرانسه صادر خواهد شد.

 

به این منظور بهتر است که همراه دانشجو چند ماه پس از رسیدن دانشجو به کشور فرانسه درخواست خود را ارائه دهند تا شانس موفقیت برای دریافت ویزای همراه افزایش یابد.

 

کار در فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه   کشور فرانسه از جذاب ترین مقاصد گردشگری دنیا است که مورد توجه بسیاری از مردم جهت انواع مهاجرت ازجمله مهاجرت کاری قرار گرفته است.

مطالعه بیشتر »

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک   اگر قصد تحصیل در خارج از کشور دارید می توانید تحصیل در دانمارک را انتخاب کنید . کشور دانمارک بازار مناسبی

مطالعه بیشتر »

تحصیل در بلژیک

صفر تا صد تحصیل در بلژیک   کشور بلژیک ، کشوری در غرب اروپا و یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد که پایتخت این کشور شهر

مطالعه بیشتر »

مطالب این صفحه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.