با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شماره مجوز : 51445

ویزای کاری

ویزای کاری

 

ویزای کاری ؛یکی از راه های مهاجرت و اقامت در کشورهای مختلف از طریق ویزای کاری می باشد.

زمانی که شما قصد کار در خارج از کشور را دارید باید ابتدا ویزای کاری آن کشور را اخذ کنید.

بسیاری از کشورها درصورتی‌که در آنجا پیشنهاد شغلی داشته و از حمایت شرکت‌های محلی برخوردار باشید، با سهولت بیشتری به شما ویزا می‌دهند.

حتی برای کارآفرین‌ها، خود اشتغال‌ها و کسانی که باید پس از ورود به کشور مقصد، به دنبال شغل باشند هم گزینه‌های خوب کم نیستند.

درعین‌حال وقتی قصد مهاجرت دارید، شرایط کار، میزان دستمزد و مزایایی که شاغلین در کشورهای مختلف دریافت می‌کنند نیز عامل مهمی در تصمیم‌گیری است.

 

 

ویزای کاری
ویزای کاری

 

 

از چه روش‌هایی می‌شود ویزای کاری دریافت کرد؟

1- اکسپرس اینتری

2- اسکیل ورکر

3- جاب افر

 

ویزای کاری از طریق اکسپرس اینتری:

برای مثال کارفرمایانی که قصد استخدام نیروی کار ماهر در کانادا را دارند و میخواهند متقاضی را در اخذ اقامت دائم کانادا یاری کنند این امکان را دارند که در سایت اداره مهاجرت کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری ثبت نام نمایند.

این پیشنهاد شغلی در کانادا باید بر اساس مشخصات درخواستی در یکی از برنامه های زیر باشد.

این نکته بسیار حائز اهمیت است که از نظر اداره مهاجرت کانادا استخدام فرد خارجی نباید تاثیر منفی روی شرایط استخدام افراد کانادایی داشته باشد.

کارفرمایانی که قصد استخدام نیروی خارجی دارند ابتدا درخواست خود را برای Employment and Social Development Canada یا همان ESDC می فرستند و منتظر می مانند تا نامه LMIA یا همان نتیجه مثبت مربوط به اجازه استخدام نیروی کار خارجی را دریافت کنند.

 

ویزای کاری از طریق اسکیل ورکر:

اخذ ویزای اسکیل ورکر (Skilled Worker) کانادا شرایط خاصی دارد که تحت سیستم امتیازدهی می‌باشد.

برای مثال سن شما کمتر از 45 سال باشد حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد و از سطح دانش زبانی خوبی برخوردار باشید و همچنین سابقه‌ی کافی در رشته‌ی تخصصی خود داشته باشید ،با توجه به شرایط بالا اگر شما حداقل امتیاز لازم را داشته باشید به یک صف انتخاب برای کار در خارج از کشور وارد می‌شوید و از درون این صف انتخاب، بهترین افراد با بالاترین امتیاز برای کار انتخاب می‌شوند.

بنابراین این موضوع واضح است که اگر شما حداقل امتیاز لازم را نداشته باشید امکان اقدام برای ویزا کاری برای شما وجود ندارد.

 

 

 

ویزای کاری
ویزای کاری

 

ویزای کاری از طریق جاب آفر:

یکی از مسیرهایی که می‌تواند به اقامت دائم و نهایتاً شهروندی یک کشور در اروپا یا کانادا منجر شود، داشتن پیشنهاد شغلی معتبر می‌باشد.

چنانچه مایل هستید از طریق پیشنهاد شغلی یا جاب آفر وارد اروپا و کانادا شوید، لازم است در ابتدا با مشخصات و شرایط کار کردن اتباع خارجی در آشنا شوید.

برای مثال چنانچه کارفرمایی در کانادا بخواهد فردی غیر کانادایی را به استخدام خود درآورد، ابتدا باید ثابت کند که وی نتوانسته فرد مشابهی را بر اساس نیاز فرصت شغلی موردنظرش در کانادا چه در استان محل فعالیت آن شرکت و چه در سایر استان‌ها، چه از میان کانادایی‌ها، دارندگان اقامت دائم و سایر اتباع خارجی دارای اجازه کار قانونی بیاید.

در این صورت چنانچه کارفرما درنتیجه پست نمودن آگهی‌های استخدام در جراید شناخته‌شده و وب‌سایت‌های مربوطه نتواند فرد موردنظر خود را بیابد، ممکن است بتواند یک فرد خارجی را جذب نماید.

البته در این راه لازم است ثابت شود که چگونه فرد موردنظر دارای صلاحیت‌هایی است که در سایر متقاضیان کانادایی موجود نبوده که خواهان کار در آن فرصت شغلی هستند.

همچنین میزان حقوق در نظر گرفته‌شده برای آن شغل می‌بایست منطبق با پایه حقوقی میانگین آن شغل در کانادا باشد.

 

مزایا

از مهم ترین مزایای ویزای کاری امکان اخذ اقامت دائم از طریق آن می باشد.

زمانی که شما مدت مشخصی در یک کشور به کار مشغول می شوید می توانید برای اقامت دائم به اداره مهاجرت آن کشور درخواست بدهید.

یکی دیگر از مزایای مهم داشتن درآمد در ابتدای ورود به کشور مقصد می باشد. بدین ترتیب شما با آرامش خاطر بیشتری به کشور مورد نظر مهاجرت کنید.

مزیت سوم و بسیار مهم ویزای مورد نظر این است که در مدت کوتاهی امکان همراهی خانواده تان وجود دارد.

بدین ترتیب در مدت زمانی چند ماهه می توانید برای اعضای خانواده اقامت دریافت کنید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.