ویزای کار استرالیا

ویزای کاری استرالیا

 

یکی از بهترین راه های مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم این کشور از طریق تخصص و شغل می باشد. به دلیل درصد پایین بیکاری افراد متخصص ، دولت اولویت بالایی به اخذ ویزای کار استرالیا داده است. همچنین از دلایل این امر میزان استفاده پایین افراد متخصص از بودجه های دولتی و کمبود نیروی ماهر کاری در استرالیا می باشد. برای غلبه به مسئله ی کمبود نیرو استرالیا قصد دارد آمار مهاجرین از طریق کار و تخصص را بالاتر ببرد و سرعت دریافت اقامت را افزایش بدهد.

لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا هر ساله معرفی میشوند و سیستم امتیاز بندی نیز طراحی میگردد. سرعت دریافت ویزای افراد با امتیاز بالا بیشتر است.

این روش نیازی به کارفرما ندارد و متقاضیان می توانند از طریق ویزای 189 استرالیا، ویزای 190 و یا ویزای 491 اقدام نمایند. این سه روش مختص متقاضیان اقامت دائم استرالیا می باشند.

ویزای 189 به افرادی تعلق میگیرد که مایلند از طریق کار به همراه خانواده به استرالیا مهاجرت کرده و با اقامت دائم در این کشور ،کار و تحصیل کنند. مدیکر یا همان طرح درمان ملی استرالیا و همچنین امکان درخواست شهروندی از مزایای این نوع ویزا می باشند.

علاقه مندان به این ویزا مایلند بدون استفاده از اسپانسر فامیلی و یا ایالتی به استرالیا مهاجرت کنند. متقاضیانی که بتوانند حداقل 65 امتیاز بر مبنای سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا کسب نمایند واجد اخذ این ویزا خواهند بود. افرادی که موفق به کسب این ویزا شوند میتوانند در هر نقطه از استرالیا زندگی ، کار و یا تحصیل نمایند.

ویزای اقامت ۱۸۹ استرالیا ویزای اقامت دائم استرالیا است. این ویزا هیچ نیازی به اسپانسر یا کارفرما ندارد و تنها بر پایه توانایی و مهارت متقاضی است.

همراهان ویزای مهاجرت به استرالیا:

۱. همسر و فرزندان متقاضی

۲. اقوام متقاضی مثل والدین، پدر و مادربزرگ، برادران و خواهران والدین و فرزندانشان که در یک سال گذشته از لحاظ مالی به شخص متقاضی وابسته باشند.

 

شرایط ویزای ساب کلاس ۱۸۹ استرالیا

 

شرایط زیر جهت اخذ ویزای ساب کلاس189 استرالیا الزامی می باشند:

اخذ دعوت نامه از سوی دولت استرالیا

سن زیر 45 سال

دارا بودن یکی از شروط زیر در زمینه ی زبان:

کسب حداقل نمره ۶ در چهار مهارت آزمون آیلتس. متقاضی می‌تواند معادل این آزمون را در سایر آزمون های معتبر در سیستم اداره مهاجرت استرالیا ارائه کند.

در مهارت های تافل، برای شنیداری ۱۲ امتیاز، برای خواندن ۱۳ امتیاز، برای نوشتن ۲۱ امتیاز و برای صحبت کردن ۱۸ امتیاز کسب کرده باشد.

شرکت در امتحان CAE  از اول ژانویه 2015 و کسب مجموع امتیاز 169

ارائه درخواست برای یکی از مشاغل مورد نیاز استرالیا.

تامین شرایط سلامت مورد نیاز برای خود و اعضای خانواده.

ارزیابی مدارک: تهیه ی تاییدیه ی لازم با ارائه مدارک تحصیلی و شغلی به یکی از مراکز ارزیابی شغلی تعیین شده. این مرحله بین یک هفته تا ۴ ماه بسته به سازمان موردنظر زمان نیاز دارد. برای انجام ارزیابی مدارک، اغلب مدرک زبان مورد نیاز است.

دارا بودن حداقل امتیاز 65 مطابق جدول امتیاز بندی مهاجرت استرالیا.

متقاضی پیش از این، در صورت حضور در استرالیا، هیچ ویزای کنسلی یا رد شده نداشته باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید